Jak zainstalować pakiet polskiego języka do Joomla!

Autor: Krajewski Michał
Data: 14-08-2012 r.

Joomla! pozwala dostosować naszą witrynę oraz jej zaplecze dowolnym z kilkudziesięciu języków świata. Dzięki przetłumaczonemu zapleczu oraz witrynie użytkownik w jeszcze bardziej intuicyjny sposób, będzie mógł udoskonalać swój serwis.

Po zainstalowaniu Joomli i zalogowaniu się do zaplecza naszej witryny przy pomocy wcześniej wybranego hasła (www.twojstrona.pl/administrator) naszym oczom ukaże się zaplecze witryny w domyślnym, angielskim języku.

Aby to zmienić należy pobrać pakiet języka ze strony www.joomla.pl lub www.joomla.org. Wszystkie pakiety instalowane w Joomli są spakowane i nie ma potrzeby ich rozpakowywać, menadżer rozszerzeń sam zrobi to automatycznie.

Gdy mamy już wybrany język, w menu „Extensions” wybieramy opcję „Extension Manager”. Mamy 3 możliwości instalacji dowolnego pakietu. Możemy wskazać jego lokalizację bezpośrednio na dysku naszego komputera, podać ścieżkę do folderu na naszym serwerze (plik należy przenieść za pomocą dowolnego klienta FTP do folderu – domyślnie ustawiony jest folder „temp” w głównym katalogu z naszą stroną. Wybieramy sposób dla nas najlepszy i przystępujemy do instalacji.

Następnie, w tym samym menu, w menadżerze języków (Language Manager) ustawiamy język oddzielnie dla zaplecza jak i dla witryny. Dzięki temu zaplecze może mieć ustawiony język polski, by łatwiej było nam się poruszać, a odbiorca naszej witryny, wszelkie dynamiczne części modułów i komponentów będzie widział w swoim języku, np. angielskim.

Po wybraniu języka ustawiamy go jako domyślny gwiazdką z podpisem „Default” w prawym górnym rogu. Od tej pory cieszymy się witryną lub zapleczem w naszym ojczystym języku.

Dodatkowo istnieje wiele komponentów i modułów, dzięki którym nasza witryna może być wyświetlana w wielu dowolnych językach. Przełączanie między nimi następuje np. za pomocą flag danego kraju. Tłumaczenie może być automatyczne za pomocą translatora Google lub bardziej precyzyjne przeprowadzone przez nas samych.

Krajewski Michał

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34190 )
Array ( [docId] => 34190 )

Array ( [docId] => 34190 )