Jak zmienić kompozycję w systemie Windows XP

Autor: Kędra Przemysław
Data: 04-06-2012 r.

Jeżeli znudził ci się standardowy wygląd systemu Microsoft Windows XP - skorzystaj z masy gotowych kompozycji ! Kompozycje do Windows całkowicie odmienią twój system począwszy od tła, ikon, dźwięków a skończywszy na pasku start i wyglądzie okien.

Po zainstalowaniu systemu Windows XP - mamy do dyspozycji praktycznie dwie kompozycje : klasyczną, oraz Windowsa XP (domyślnie aktywną). Aby dostosować wygląd okien, lub zmienić posiadaną kompozycję na klasyczną należy przejść do zakładki Ekran -> Kompozycje/Wygląd (klikamy PPM na pulpit i z menu kontekstowego wybieramy Właściwości).

Standardowe kompozycje Windows XP nie są zbyt atrakcyjne, zwłaszcza kompozycja klasyczna znana z Windows 98 (stosowana głównie tam, gdzie ceni się wyłącznie wydajność).

Masę kompozycji do Windows XP można znaleźć w internecie.

 

Aby zainstalować kompozycję w systemie Windows XP, konieczne będzie zainstalowanie UXTheme Multi-Patcher. Pozwala on na zmianę bibliotek systemowych odpowiedzialnych za korzystanie ze styli.

Podczas instalacji programu, zostaniemy poproszeni o włożenie płyty CD systemu Windows XP - klikamy kontynuuj w celu zignorowania tego komunikatu.

Gdy pobierzemy kompozycję do Windows XP, należy skopiować folder z plikami .msstyles i shellstyle.dll do katalogu C:\WINDOWS\Resources\Themes\.

Możemy także dwukrotnie kliknąć plik .msstyles i w oknie Ekran -> Wygląd, wybrać nowy styl przycisków.

Kompozycję zmieniamy w standardowy sposób (klikamy PPM na pulpit -> Właściwości -> Kompozycje).

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25444 )
Array ( [docId] => 25444 )