Jak znaleźć darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego

Autor: Kędra Przemysław
Data: 09-04-2012 r.

Tworząc stronę internetową, bloga czy publikując treści w internecie musimy uważać, aby nie korzystać z cudzych utworów bez pozwolenia autora – zwłaszcza w zastosowaniach komercyjnych. Co zrobić w przypadku gdy nie jesteśmy uzdolnionymi fotografami, albo nie mamy okazji zrobić ciekawych zdjęć, które aktualnie byłyby nam potrzebne? Sprawdź w poniższej poradzie.

Z pomocą przychodzi nam strona Flickr.com, na której znajdziemy wiele zdjęć, także do użytku komercyjnego. Aby skorzystać z tej strony, wystarczy w oknie wyszukiwania wpisać dowolną frazę.

Po kliknięciu przycisku Search otrzymamy wyników - jednak nie wszystkie z nich odpowiadają licencji, z jakiej chcemy skorzystać. Aby dokonać dodatkowej "filtracji" kliknijmy w opcję zaawansowanego wyszukiwania "advanced search".

Pozwoli nam to wybrać np. typ ilustracji, których szukamy (zdjęcia, zrzuty ekranu, ilustracje itp.), a także licencję na jakiej zostały one udostępnione.

 

Zaznaczmy tutaj "Only search within Creative Commons-licensed content", a także dwie dodatkowe opcje, które pozwolą nam wyszukać treści do zastosowań komercyjnych, a także takie, które możemy dostosowywać i modyfikować.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25240 )
Array ( [docId] => 25240 )