Jak znaleźć darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego

Autor: Kędra Przemysław
Data: 09-04-2012 r.

Tworząc stronę internetową, bloga czy publikując treści w internecie musimy uważać, aby nie korzystać z cudzych utworów bez pozwolenia autora – zwłaszcza w zastosowaniach komercyjnych. Co zrobić w przypadku gdy nie jesteśmy uzdolnionymi fotografami, albo nie mamy okazji zrobić ciekawych zdjęć, które aktualnie byłyby nam potrzebne? Sprawdź w poniższej poradzie.

Z pomocą przychodzi nam strona Flickr.com, na której znajdziemy wiele zdjęć, także do użytku komercyjnego. Aby skorzystać z tej strony, wystarczy w oknie wyszukiwania wpisać dowolną frazę.

Po kliknięciu przycisku Search otrzymamy wyników - jednak nie wszystkie z nich odpowiadają licencji, z jakiej chcemy skorzystać. Aby dokonać dodatkowej "filtracji" kliknijmy w opcję zaawansowanego wyszukiwania "advanced search".

Pozwoli nam to wybrać np. typ ilustracji, których szukamy (zdjęcia, zrzuty ekranu, ilustracje itp.), a także licencję na jakiej zostały one udostępnione.

Zaznaczmy tutaj "Only search within Creative Commons-licensed content", a także dwie dodatkowe opcje, które pozwolą nam wyszukać treści do zastosowań komercyjnych, a także takie, które możemy dostosowywać i modyfikować.

Kędra Przemysław

Opinie czytelników

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych użytkowników

Polecane artykuły

Zobacz także

Wzór Polityki Bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych

pobierz

Przetwarzanie danych osobowych

pobierz

Ochrona danych osobowych

pobierz

Porządkowanie danych w Excelu

pobierz

Polecamy

1323