Jak zobaczyć udostępnione zasoby

Autor: Kędra Przemysław
Data: 30-07-2012 r.

Zaletą sieci komputerowej, jest możliwość udostępniania zasobów i dzielenia się nimi z innymi użytkownikami. W systemie Windows istnieje narzędzie, umożliwiające identyfikację udostępnionych folderów - zobacz jak z niego skorzystać.

Udostępniając wiele porozrzucanych folderów, możemy stracić orientację czym dzielimy się z innymi użytkownikami sieci. W module zarządzania komputerem istnieje możliwość zobaczenia udostępnionych zasobów, oraz liczby klientów, którzy z nich korzystają.

Przechodzimy do menu Start, a następnie wybieramy pozycję Ustawienia i Panel sterowania. Klikamy na ikonę Narzędzia administracyjne, a następnie Zarządzanie komputerem.

W oknie, które się pojawi rozwijamy pozycję Foldery udostępnione i wybieramy zakładkę Udziały. Zobaczymy wszystkie foldery, które udostępniamy innym użytkownikom sieci, a także liczbę połączeń klientów.

Chcąc zatrzymać udostępnianie danego folderu, należy nacisnąć prawym klawiszem myszki na danym zasobie i wybrać Zatrzymaj udostępnianie z menu kontekstowego.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34173 )
Array ( [docId] => 34173 )

Array ( [docId] => 34173 )