Jak zwiększyć liczbę pobieranych plików w Firefox

Autor: Kędra Przemysław
Data: 23-06-2012 r.

Domyślnie w programie Firefox nałożone są ograniczenia, które nie pozwalają pobierać jednocześnie większej ilości plików. Dysponując szybkim łączem internetowym, może to być irytujące - zobacz jak zmodyfikować parametry pozwalające na pobieranie wielu plików jednocześnie.

Z możliwością pobierania wielu plików jednocześnie, nie należy przesadzać. Pobieranie zbyt dużej liczby plików powoduje obciążenie łącza internetowego, w efekcie czego możemy nie być w stanie płynnie przeglądać stron internetowych. Dodatkowo system może być na tyle obciążony, że komunikaty które mu wyślemy będą realizowane z opóźnieniem.

Oczywiście dysponując szybkim łączem, oraz odpowiednim sprzętem możemy zdecydować się na możliwość pobierania większej ilości plików, niż domyślnie pozwalają na to ustawienia Firefoxa.

W celu zwiększenia liczby jednocześnie pobieranych plików, należy w oknie przeglądarki wpisać frazę "about:config". Spowoduje to pojawienie się komunikatu "Groźba utraty gwarancji", który przestrzega przed nieumiejętną zmianą ustawień. Klikamy przycisk "zachowam ostrożność, obiecuję !".

W polu umożliwiającym wyszukiwanie wpisujemy kolejno frazy :

  • network.http.max-persistent-connections-per-server,
  • network.http.max-persistent-connections-per-proxy.

Należy zwiększyć domyślną wartość tych wpisów, poprzez podwójne kliknięcie i wprowadzenie nowej wartości. W pierwszym przypadku sugeruję wprowadzić liczbę 10, natomiast w drugim liczbę 15.

Ponownie uruchamiamy przeglądarkę - od tej pory liczba pobieranych plików będzie większa, niż poprzednio pozwalały na to domyślne ustawienia.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25486 )
Array ( [docId] => 25486 )