Konwersja PDF do Word bez użycia programów

Autor: Kędra Przemysław
Data: 07-06-2012 r.

Pliki zapisane w formacie *pdf mają wiele zalet, wśród których można wyróżnić między innymi ten sam wygląd dokumentu niezależnie od platformy systemowej, czy brak kłopotów podczas wydruku. Minusem tego formatu jest to, że bez dodatkowego oprogramowania nie będziemy w stanie go edytować.

Najbardziej popularnym edytorem tekstowym jest Microsoft Word, oraz darmowy odpowiednik Open Office - dlatego w tej poradzie, przeczytasz w jaki sposób skonwertować plik zapisany w formacie PDF do formatu obsługiwanego przez oba wymienione programy.

Konwersję możemy przeprowadzić bez instalowania zbędnego oprogramowania - posłużymy się stroną dostępną pod adresem: http://www.pdftoword.com/

W okienku podpisanym jako Try free online, klikamy w przycisk Przeglądaj i lokalizujemy plik w formacie pdf, który chcemy przekształcić. Uzupełniamy także pole Email Word file to:, wpisując adres email pod który zostanie wysłany odpowiedni format pliku.

 

Po kliknięciu przycisku Convert to Word następuje konwertowanie, które może potrwać kilka minut. Wchodzimy na naszą skrzynkę pocztową i sprawdzamy, czy w odebranych wiadomościach nie otrzymaliśmy informacji z przedrostkiem [File attached]. Gdy ją otworzymy, będziemy mogli pobrać załącznik, którym będzie plik w formacie *doc.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25458 )
Array ( [docId] => 25458 )