Który antywirus okazał się najskuteczniejszy w 2012

Autor: Kędra Przemysław
Data: 02-06-2012 r.

Zapewnienie bezpieczeństwa naszego komputera to rzecz niewątpliwie ważna. Istotny jest zatem wybór odpowiedniego oprogramowania antywirusowego, który nie tylko będzie szybko reagował na zagrożenie, ale także zbytnio nie obciążał naszego komputera.

Co jakiś czas niezależna agencja badawcza AV-Comparatives, udostępnia raporty dotyczące skuteczności oprogramowania antywirusowego. W testach bierze udział wiele popularnych programów np. avast! Free Antivirus, AVG Anti-Virus, BitDefender AntiVirus, ESET Nod32, F-Secure, G Data, Kaspersky Anti-Virus, czy Panda.

Według badania przeprowadzonego w Marcu 2012, wynika że najbardziej skutecznym okazuje się produkt GDATA, AVIRA, oraz Kaspersky, których skuteczność wykrywania zagrożeń jest powyżej 99%. Wszystkie testowane programy antwyirusowe miały skuteczność powyżej 93%.

Biorąc pod uwagę tzw. fałszywe alarmy wysoko plasują się popularne programy takie jak McAfee, czy AVG. Wykrywają one zagrożenie tam gdzie go w rzeczywistości nie ma. Najlepsze w tym wypadku okazały się Microsfot, BitDefender,F-Secure czy ESET.

Ciekawe testy pakietów bezpieczeństwa zostały przedstawione na stronie Komputer Świat, oraz Dobreprogramy.

  • Test pakietów bezpieczeństwa 2012 Komputer Świat

Według tego testu AVAST, oraz AVG to programy które najmniej wpływają na wydajność naszego komputera. Test wykazał, że płatne oprogramowanie jest zdecydowanie wydajniejsze od darmowego - na uwagę zasługuje Kaspersky Internet Security 2012.

Jeżeli chodzi o bezpłatne oprogramowanie antywirusowe polecany jest AVG anti-virus Free Edition.

  • Test bezpłatnych programów antywirusowych 2012

Pierwsze miejsce w teście zajął Ashampoo Anti-Malware, ze względu na szybkie działanie i reakcję na zagrożenie (98% skuteczności). Na drugim miejscu uplasował się Avast! (93 % skuteczności). Trzecie miejsce przypadło AVG (84% skuteczności). Najmniejsze wykorzystanie pamięci wśród liderów miał Avast.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25424 )
Array ( [docId] => 25424 )