Napisy w Windows Media Player

Autor: Kędra Przemysław
Data: 18-05-2012 r.

Windows Media Player to nadal bardzo popularny i ulubiony odtwarzacz multimedialny, który instalowany jest razem z systemem Windows. Okazuje się, że Windows Media Player nie radzi sobie zbyt dobrze z dołączeniem napisów do filmu - zobaczmy jak to poprawić.

Aby Windows Media Player odczytywał napisy, musimy pobrać dekoder plików wideo o nazwie FFDShow, który znajdziesz na stronie: http://www.dobreprogramy.pl/FFDShow,Program,Windows,13336.html

Po zainstalowaniu FFDShow, przechodzimy do menu Start -> Programy -> fddshow i wybieramy ikonę Konfiguracja dekodera obrazu fddshow. W okienku, które nam się pokaże odnajdujemy pozycję Napisy i je zaznaczamy (musimy nacisnąć kwadracik z lewej strony tekstu). Sprawdźmy jeszcze czy, gdy wybierzemy pozycję Napisy w prawym oknie na samej górze pojawi się "ptaszek" obok tekstu Napisy.

Zaznaczając pozycję Napisy powinniśmy ujrzeć w lewym menu wypełniony kwadracik, podobnie w prawym oknie na samej górze przy tekście Napisy.


 

Pamiętać należy, że aby oglądać filmy z napisami muszą one mieć taką samą nazwę (jedyną różnicą jest rozszerzenie plików). Podczas włączenia filmu w pasku systemowym koło zegara powinna pojawić się czerwona ikonka sygnalizująca, że aktywny jest dekoder obrazu ffdshow. Możemy kliknąć na nią prawym klawiszem myszki i wybrać opcję Napisy (Subtitle).

Jeżeli nadal nie mamy napisów w filmach, korzystając z odtwarzacza Windows Media Player, należy pobrać darmowy filtr wyświetlający napisy DirectVobSub, dostępny na stronie: http://download.komputerswiat.pl/muzyka-i-wideo/napisy-do-filmow/directvobsub

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25390 )
Array ( [docId] => 25390 )