Optymalizacja systemu Windows przy pomocy Ccleanera.

Autor: Kędra Przemysław
Data: 02-06-2012 r.

Z biegiem czasu, gdy instalujemy oraz usuwamy masę programów komputerowych nasz system pracuje coraz wolniej. Pojawiają się błędne wpisy w rejestrze, które znacząco spowalniają start systemu. Zobacz jak wykonać optymalizację rejestru przy pomocy programu Ccleaner.

CCleaner to bezpłatne narzędzie do optymalizacji rejestru, które pozwala usunąć błędne wpisy systemowe, oraz wyczyścić tymczasowe pliki będące pozostałością po surfowaniu w internecie.

Instalacja programu jest analogiczna do większości tego typu oprogramowania, ale warto przeczytać co akceptujemy zanim klikniemy przycisk "Dalej". Szczególną uwagę zwróćmy w punkcie "Opcje instalacji", gdzie warto zaznaczyć wyłącznie dodaj skrót na pulpicie, oraz dodaj skrót w menu start. W kolejnym kroku odznaczmy "dołącz przeglądarkę Google Chrome wraz z programem Ccleaner". Tego typu zabieg nie powinien mieć miejsca - przecież zależy nam na aplikacji do optymalizacji rejestru, a nie przeglądarce internetowej!

Jeżeli zainstalujemy i uruchomimy program w menu po lewej stronie będziemy mieli 4 opcje :

  1. Cleaner - pozwoli wyczyścić pliki tymczasowe, które uzbierały się podczas przeglądania stron internetowych (cookies, historia przeglądania stron...), a także zbędne pliki systemowe np. lista ostatnio otwieranych dokumentów.
  2. Rejestr - skanuje rejestr w poszukiwaniu błędnych wpisów.
  3. Narzędzia - mamy możliwość odinstalowania nieużywanych programów, optymalizacji autostartu, czy przywrócenia systemu z wcześniej utworzonego punktu przywracania.
  4. Opcje - ustawienia programu.

 

Na początek warto wybrać opcję CCleaner, która usunie zbędne pliki z komputera. Możemy wybrać przycisk "Analiza" - który przedstawi nam raport ile plików zostanie usuniętych (oraz jakie pliki), lub "Uruchom Ccleaner" aby od razu przeprowadzić proces czysczenia systemu ze zbędnych plików.

W menu Rejestr wybieramy przycisk "skanuj by znaleźć problemy" - po chwili pojawią nam się klucze rejestru, które wymagają naprawy. W tym celu klikamy przycisk "napraw zaznaczone problemy".

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25420 )
Array ( [docId] => 25420 )