Outlook.com: Najlepsza usługa mailowa dla Windows 10

Data: 03-01-2017 r.

Prosta, ładna i napakowana praktycznymi funkcjami: Przy pomocy Państwa konta Microsoft mają Państwo także do dyspozycji skrzynkę mailową. Proszę do niej zajrzeć - warto.

Outlook.com moim zdaniem należy bez wątpienia do najlepszych usług mailowych i doskonale pasuje do Windows 10. Usługa oferuje szereg korzyści:

• Nieograniczona pojemność: Microsoft reklamuje się tym, że pojemność na odebrane wiadomości razem z załącznikami jest "niemalże nieskończona" - i że nigdy się nie skończy. Czegoś takiego nie ma u żadnego innego dostawcy. W przypadku dużego niemieckiego klienta mailowego web.de klienci mają jedynie 12 megabajtów miejsca w skrzynce.

• Duże załączniki: Jeżeli wysyłają Państwo dużo zdjęć i filmów, to Outlook.com jest dla Państwa odpowiednim adresem. Załączone pliki mogą mieć wielkość do 100 megabajtów. Jeszcze lepsza jest oczywiście kombinacja z OneDrive: Gdy tymczasowo zapiszą Państwo na nim pliki i tylko wysyłają link do pożądanego katalogu (patrz strona 3), to możliwe są załączniki do 10 gigabajtów.

• Doskonały porządek: Outlook.com oferuje dużą przejrzystość w skrzynce. Dzięki temu można całkowicie automatycznie posortować wiadomości na katalogi i kategorie (patrz niżej).

• Mało spamu: Outlook.com nie tylko dysponuje efektywnym filtrem antyspamowym (wiadomości reklamowe), lecz także według własnych danych rezygnuje z analizy prywatnych maili i załączników plików w celu wyświetlania pasującej reklamy. W konkurencji Googlemail takie węszenie jest na porządku dziennym.

•  Dzięki koncie Microsoft bezpośrednio gotowy do startu: Ponieważ mają Państwo teraz konto Microsoft, mogą Państwo zacząć bezpośrednio.

Państwa pierwsze kroki z Outlook.com

Ponieważ mają już Państwo konto Microsoft, proszę otworzyć stronę www.outlook.com i się zalogować. Już widać nowoczesne Odebrane, standardowe katalogi i wiadomość powitalną. Do Państwa dyspozycji są następujące funkcje.

  • Wysłanie poczty Jeżeli zamierzają Państwo napisać nowego maila, to proszę kliknąć na górze po lewej na znaczek plus obok

Nowe. Wiadomość standardowo zostanie wysłana z adresu mailowego, którym są Państwo zalogowani. Jeżeli powiązali Państwo inne konto (patrz niżej), to kliknąwszy w symbol strzałki mogą Państwo wybrać inny adres mailowy jako nadawcę. Następnie należy wpisać odbiorcę. Jedna litera wystarczy, a Outlook.com wyświetli pasujące kontakty z Państwa książki adresowej. Poniżej trzeba wpisać temat i treść maila. Jeżeli chcą Państwo załączyć plik, to proszę kliknąć w Dodaj i Pliki jako Załącznik. Poprzez kliknięcie w Wyślij, wysyłają Państwo wiadomość mailową.

  • Urządzenie obszaru odczytu: Krótkie spojrzenie na odebrane maile? Najszybciej działa to w obszarze odczytu, który pokazuje widok klikniętego maila w podglądzie. Aby wyświetlić obszar odczytu po prawej poniżej Odebranych, należy kliknąć po prawej u góry w symbol nakrętki i wybrać albo Po prawej albo Poniżej. Moja wskazówka: Przez podwójne kliknięcie na temat maila można wyświetlić mail na pełnym ekranie.
  • Utrzymanie porządku: Przy pomocy reguł można ustawić, jak Outlook.com ma sortować wpływające wiadomości. Jeżeli na przykład wiadomości określonego nadawcy mają automatycznie lądować w określonym katalogu, to prawym przyciskiem myszy należy kliknąć na temat i wybrać Stwórz regułę. W nowym oknie już jest wpisany adres nadawcy. Kliknąć skasuj i wybrać w rozwijanej liście Przenieś do: Po kliknięciu w Odebrane wybrać Nowy katalog, wpisać zrozumiałą nazwę (na przykład nazwę nadawcy), wcisnąć  i kliknąć na liście właśnie stworzony katalog. Na koniec kliknąć Stwórz regułę.

W ten sposób można przenieść inne konta mailowe do Outlook.com

Jeżeli przejdą Państwo do Outlook.com, to nie trzeba od razu zamykać starego konta mailowego. Należy ustawić usługę zbierania tak, aby wszystkie maile docierały automatycznie do skrzynki Outlook; można nawet podłączyć wiele kont mailowych i zarządzać nimi na jednej płaszczyźnie. Pokażę Państwu, jak to działa: W Outlook.com trzeba kliknąć na górze po prawej na symbol kółka ustawień po lewej od swojego imienia i wybrać Opcje oraz Państwa konta mailowe i Dodaj konto do wysyłania i odbierania. Wpisać odpowiedni adres mailowy oraz hasło, kliknąć w Dalej i za klika sekund w Zapisz. Po kliknięciu na Odebrane po lewej zobaczą Państwo nowy katalog, w którym znajdą Państwo wiadomości, które zostały wysłane na Państwa "stare" konto mailowe.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39873 )
Array ( [docId] => 39873 )

Array ( [docId] => 39873 )