Pomocy, przycisk start nie działa

Data: 27-10-2016 r.

Co robić, gdy w Windows 10 dochodzi do awarii przycisku start. To znaczy, że klikamy w niego, ale menu start się nie pojawia. Jest kilka rozwiązań tego problemu.

Ten problem mają niektórzy użytkownicy Windows 10. Wprawdzie z reguły pomaga ponowne uruchomienie komputera lub alternatywnie otwarcie menu start przez przycisk Windows, ale na dłuższą metę nie jest to ostateczne rozwiązanie. Lepiej jest systematyczne usuwać wszelkie błędy w Windows 10. Pomagają w tym następujące możliwości Należy postępować w następującej kolejności:

Opcja 1: Naprawa szybkiego uruchamiania

Szybkie uruchamianie w Windows 10 zapisuje między innymi błędne informacje. Dlatego pomocne jest wykonanie kompletnego ponownego uruchomienia, w którym Windows od nowa wczytuje wszystkie ważne pliki. W tym celu należy wcisnąć jednocześnie Windows + R. W dialogu poleceń należy wpisać polecenie -g -t 0 i wcisnąć Enter. Ponowne uruchomienie trwa nieco dłużej niż zwykle.

Opcja 2: Naprawa Windows 10

Jeżeli naprawa szybkiego uruchomienia nie przyniosła żadnych rezultatów, to prawym przyciskiem myszy należy kliknąć w logo Windows i wybrać wiersz poleceń (jako administrator). Następnie kolejno wpisać następujące polecenia i wcisnąć Enter:

Dism/Online/Cleanup-Image/CheckHealth

W ten sposób sprawdza się bazę danych rejestrów pod względem błędów. Dism/Online /Cleanup-Image/ScanHealth. Tak sprawdza się rekordy danych pod względem błędów.

Dism/Online/Cleanup-Image/RestoreHealth

A to próba naprawy znalezionych błędów.

Opcja 3: Sprawdzenie plików systemowych

Jeżeli również polecenia DISM z opcji 2 są nieskuteczne, to ewentualnie niektóre pliki systemowe w Windows 10 mogą być uszkodzone i powodować problemy. Przy pomocy programu SFC sprawdzającego pliki systemowe można naprawić brakujące lub uszkodzone pliki systemowe.

Należy tak, jak opisano powyżej, otworzyć wiersz poleceń jako administrator i wpisać polecenie sfc/scannow i wcisnąć Enter. Windows 10 sprawdzi pliki systemowe i ewentualnie je naprawi. Może to zająć trochę czasu.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39658 )
Array ( [docId] => 39658 )

Array ( [docId] => 39658 )