Problemy z aktualizacją Windows

Data: 25-01-2017 r.

Na komputerze pojawia się następujący komunikat błędu ,Aktualizacja baz danych dla Windows Defendera - KB2267602 (Bazy danych 1.231.1012.0) - błąd 0x80070643. Pokazuje się on po ustawieniu dla Windows Defendera ograniczonej regularnej kontroli na status WŁĄCZONA. Jak można zaktualizować Windows Defendera? Czy może być aktywny program antywirusowy?

Za komunikat błędu odpowiadają najprawdopodobniej błędne pliki tymczasowe. W tym przypadku należy skasować zawartość folderów C:\Windows\Temp oraz C:\Użytkownik\AppData\Local\Temp. Następnie należy jeszcze raz zaktualizować Defendera.

W tym celu trzeba wiedzieć: Windows Defender jest automatycznie aktualizowany przez Windows Update. Po wywołaniu Defendera (na przykład wpisaniu Defender w polu wyszukiwania i wciśnięciu Enter), w idealnym przypadku znajdą się informacje o wirusach i programach szpiegujących: Aktualne.

Logowanie PINem czy bezpieczne

Artykuł o braku bezpieczeństwa hasła w kontach Microsoft zachęca do sprawdzenia bezpieczeństwa dostępu. Jednak równocześnie można w opcjach logowania skorzystać dodatkowo z opcji logowanie PINem i poprzez nadanie czterocyfrowego hasła. Czy to bezpieczne?

Otóż PIN nie jest zbyt dużym ryzykiem dla bezpieczeństwa. Mianowicie działa on tylko na komputerze, na którym pracujemy, a nie przez Internet. Hackerzy się nim nie interesują. Wręcz przeciwnie PIN to świetna sprawa. Mianowicie w końcu długie i bezpieczne hasło ma być używane do konta Microsoft. Ale wpisywanie go podczas każdego logowania denerwuje. PIN jest o wiele bardziej praktyczny i łatwiejszy do zapamiętania.

Jeżeli zamierzamy ponownie ustawić lub jeszcze nie ustawiliśmy tego praktycznego sposobu logowania, to należy to możliwie szybko nadrobić. W tym celu przy pomocy przycisku Windows + I należy otworzyć ustawienia. Dalej kliknąć w Konta i Opcje logowania. Następnie niżej trzeba kliknąć Dodaj PIN i wprowadzić swoje hasło Microsoft. W następnym oknie należy wprowadzić nowy PIN. Należy go potwierdzić i zakończyć dialog kliknięciem na OK.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39948 )
Array ( [docId] => 39948 )