Przygotowanie płyty ratunkowej Kaspersky Rescue Disk

Autor: Jakub Kudliński
Data: 05-06-2014 r.

Po uruchomieniu komputera nowa wersja płyty Kaspersky Rescue Disk 10 przeszukuje cały system, poszczególne napędy lub foldery. Ponadto daje możliwość wykorzystania zawartego na płycie menedżera plików do uratowania cennych danych czy usunięcia zainfekowanych plików. Pozwala również pracować na plikach tekstowych i edytować je. Do przeszukiwania Internetu posłuży dołączona przeglądarka Firefox.

Obraz ISO potrzebny do przygotowania startowej płyty Kaspersky Rescue Disk można pobrać ze strony producenta: http://support.kaspersky.com/pl/viruses/rescuedisk.

Eksplorator Windows w systemie operacyjnym Windows 7 pozwala na nagranie pliku bezpośrednio na płycie CD/DVD. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

  1. Włóż czystą płytę CD/DVD do nagrywarki i kliknij Nagraj plik na nośnik danych.
  2. Pusta płyta CD/DVD zostanie teraz przygotowana do nagrywania. Można nadać jej nazwę. Następnie pojawi się opcja wyboru zamknięcia sesji lub pozostawienie płyty otwartej. Otwarta sesja oznacza, że po zakończeniu nagrywania można na tej płycie nadal nagrywać kolejne pliki. Sesja zakończona tworzona jest w formacie ISO i nie daje możliwości późniejszego nagrania kolejnych plików.

W Windows 7 nagrywanie płyt CD/DVD jest bardzo proste, ponieważ można użyć do tego przygotowanej funkcji systemu operacyjnego. Wystarczy włożyć pustą płytę CD/DVD do nagrywarki, reszta będzie odbywać się już automatycznie.

Po włożeniu czystej płyty CD/DVD do nagrywarki można również wykorzystać do wypalenia obrazu na nośniku także inne programy specjalnie do tego stworzone. Wystarczy uruchomić którykolwiek z nich, na przykład Nero, a następnie wskazać, na jakim nośniku chcemy nagrać dane. Później, zależnie od wykorzystywanego programu, trzeba postępować zgodnie z poleceniami pojawiającymi się w oknie dialogowym. Nagrywanie powinno zająć nam dosłownie chwilę i raczej nie będzie nastręczać żadnych większych trudności. Płyta po wypaleniu będzie od razu gotowa do użycia i od tego momentu stanie się dobrym zabezpieczeniem na wypadek awarii systemu.

Jakub Kudliński

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35028 )
Array ( [docId] => 35028 )

Array ( [docId] => 35028 )