Serwisy z papierowymi figurkami (Paper Toys)

Autor: Kędra Przemysław
Data: 18-06-2012 r.

Ciekawe figurki papierowe mogą być nie tylko ozdobą stojącą na półce, ale także mogą sprawić wiele radości Twoim dzieciom. Wystarczy drukarka, kartka papieru, nożyczki oraz klej, aby stworzyć własny papierowy model.

Modelarstwo to hobby zarówno młodzieży, ale także dorosłych. Opisywane tutaj modelarstwo kartonowe, jest popularne ze względu na niski koszt materiałów - głównym budulcem jest papier.

Aby stworzyć własny papierowy model, potrzebny będzie szablon (dostępny poniżej), a także nożyczki i klej. Warto dodatkowo zaopatrzyć się w karton, na którym przykleimy wydrukowany szablon - dzięki temu nasz model będzie bardziej sztywny.

Pierwszy ciekawy serwis znajduje się pod adresem: http://www.papercritters.com/pc.php Umożliwia on stworzenie własnego papierowego modelu. Możemy wykorzystać przy tym pędzel do malowania, oraz kształty nadające naszej postaci charakteru. Całość wykonujemy w następujących perspektywach: z góry, z boku, na wprost i z tyłu. Gotowy model możemy wydrukować klikając przycisk Print.

Kolejny ciekawy serwis zawiera ponad 1000 darmowych szablonów modeli. Przechodzimy na stronę http://www.paper-toy.fr/ i klikamy w interesujący obrazek modelu. Po przejściu do konkretnego modelu, zobaczymy kilka obrazków - prezentujących jego wygląd po złożeniu. Wystarczy kliknąć na ostatni z nich, aby pobrać gotowy do druku szablon.

 

Warto zajrzeć jeszcze na stronę http://www.cubeecraft.com/ - znajdziemy tam wiele modeli podzielonych na kolekcje. Jest to blog tworzony od 2008 roku - warto skorzystać z obszernego archiwum szablonów, który posiada.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25480 )
Array ( [docId] => 25480 )