Sprzętowa poprawa zasięgu WI-FI

Autor: Kędra Przemysław
Data: 30-07-2012 r.

Jeżeli zasięg Twojej sieci bezprzewodowej jest zbyt mały, a wszystkie próby związane z odpowiednim umiejscowieniem routera nie powiodły się, możesz skorzystać ze sprzętowych rozwiązań poprawiających zasięg sieci WI-FI.

W miarę tanim sposobem zwiększenia zasięgu sieci bezprzewodowej jest zakup mocniejszej anteny, posiadającej większy zysk energetyczny. Oczywiście jest to możliwe wyłącznie, gdy posiadamy router mający odkręcany zestaw anten.

Kolejnym sposobem zwiększenia sieci bezprzewodowej jest zakup wzmacniacza sygnału (ang. repeater). Repater widoczny jest dla routera jako odbiornik, natomiast inne urządzenia (np. laptop) komunikują się z nim tak samo jak z routerem. Dzięki temu możliwe jest bezprzewodowe zwiększenie zasięgu sieci przez usytuowanie obu urządzeń w różnych miejscach.

Możemy także skorzystać z dwóch routerów, obsługujących tryb WDS (ang. Wireless Distribution System). Oba urządzenia będą komunikowały się ze sobą, zwiększając zasięg sieci Wi-FI. Należy pamiętać, aby pracowały one na tym samym kanale. Konfiguracja sieci działającej w ten sposób ogranicza się do podania adresu MAC punktu dostępowego klienta w tabeli WDS.

W trybie WDS urządzenia mogą pracować jako: repeater (wzmacniacz sygnału) oraz bridge (most). Korzystając z rozwiązania bridge, urządzenia zachowują się podobnie jak sieć połączona kablowo tzn. tylko skonfigurowane urządzenia mają dostęp do sieci. Drugie rozwiązanie pozwala na przesyłanie pakietów pomiędzy kolejnymi punktami dostępowymi (access point).

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34172 )
Array ( [docId] => 34172 )

Array ( [docId] => 34172 )