Szybki dostęp do pulpitu

Data: 28-11-2016 r.

Masa okien blokuje widok powierzchni roboczej (pulpitu), na którym znajdują się linki do ulubionych programów? Jest na to rozwiązanie. W tym celu można stworzyć specjalny skrót na pasku zadań na dole na ekranie. Od tej pory pulpit już się nie zgubi.

Masa okien blokuje widok powierzchni roboczej (pulpitu), na którym znajdują się linki do ulubionych programów? Z pewnością znane jest dobrze małe pole Pokaż pulpit na samym dole w prawym roku, które jednym kliknięciem przenosi nas na pulpit. Jest ono bardzo małe.

 

Pokażę, jak wykonać większą i łatwiejszą do kliknięcia alternatywę. W tym celu należy stworzyć specjalny skrót na pasku zadań na dole na ekranie. Robi się to w ten sposób:

1. Prawym przyciskiem myszy należy kliknąć w wolne miejsce na powierzchni roboczej. W menu kontekstowym należy następnie wybrać Nowy i Skrót.

2. Jako miejsce docelowe trzeba wpisać explorer shell:::{3080F90D-D7AD- 11D9-BD98-0000947B0257} i kliknąć w Dalej.

3. Należy nadać nazwę, na przykład „pulpit” i kliknąć w Zakończ. Wówczas prawym przyciskiem myszy kliknąć w skrót i wybrać właściwości. Pod skrótem kliknąć w Inny symbol... Bardzo dobra będzie na przykład ikona na dole po lewej.

Porada ekspercka: W tym samym miejscu alternatywnie kliknąć w Szukaj i przejść do ścieżki C:\Windows\System32\imageres.dll. Tu znajdziemy dalsze pasujące ikony.

W końcu jeszcze raz prawym przyciskiem myszy należy kliknąć w nowy skrót. Tym razem wybrać Przypnij do paska zadań. Skrót z pulpitu można potem umieścić w koszu.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39774 )
Array ( [docId] => 39774 )

Array ( [docId] => 39774 )