Ukrywanie danych osobowych w sieci

Autor: Figat Paweł
Data: 11-05-2012 r.

Na wielu stronach internetowych w procesie rejestracji wymagane jest podanie wielu danych osobowych, których nie chcemy udostępniać. Często takie wymagania są nieuzasadnione. Jeśli nie chcemy, aby nasze dane osobowe zostały w nieuczciwy sposób wykorzystane, możemy w prosty sposób uniknąć podawania prawdziwych informacji tworząc fałszywą tożsamość.

Niektóre strony internetowe, mimo że dostęp do nich nie jest płatny, dopiero po rejestracji umożliwiają przejrzenie pełnej treści. W procesie rejestracji wymagane jest podanie danych osobowych, których nie chcemy udostępniać, takich jak imię i nazwisko, adres e-mail, a czasem również numer karty kredytowej w celu uwiarygodnienia naszej pełnoletniości.

Jeżeli nie ma uzasadnienia dla podawania takich danych należy podejrzewać, że podane przez nas informacje zostaną wykorzystane w nieuczciwy sposób. W najlepszym razie nasze konto e-mail zostanie zasypane spamem, ale może też dojść do kradzieży pieniędzy z naszego konta bankowego.

Aby ustrzec się takich przygód, możemy w bardzo prosty sposób stworzyć sobie fałszywą tożsamość.

Na stronie pl.fakenamegenerator.com znajdziemy darmowe narzędzie do generowania przypadkowej tożsamości. Wystarczy, że wybierzemy podstawowe dane dla naszej tożsamości – płeć, zestaw nazwiska (czyli czy nazwisko ma mieć polskie, hiszpańskie, niemieckie brzmienie) oraz kraj zamieszkania. Następnie klikamy przycisk „Generowanie” i poniżej pojawi nam się pełny, bardzo dokładny zestaw fałszywych danych osobowych.

Znajdziemy wśród nich między innymi: imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, numer telefonu, adres „naszej” strony internetowej, adres e-mail, datę urodzenia i wszystkie informacje dotyczące „naszej” karty kredytowej.

 

Często konto na stronie internetowej, na której chcemy się zarejestrować wymaga aktywacji hasłem lub linkiem aktywacyjnym przesłanym na adres e-mail podany w formularzu rejestracyjnym. W takiej sytuacji po wypełnieniu wszystkich pól formularza rejestracyjnego wracamy na stronę fakenamegenerator i klikamy w link znajdujący się pod naszym fałszywym adresem e-mail („Click here to activate it!”) i czekamy na wiadomość ze strony, na której właśnie się zarejestrowaliśmy. Po otrzymaniu wiadomości postępujemy zgodnie z instrukcjami w niej podanymi cały czas posługując się wygenerowanymi wcześniej danymi.

Po zakończeniu aktywacji konta możemy cieszyć się pełnym dostępem do strony internetowej bez obaw o bezpieczeństwo naszych prawdziwych danych osobowych.

Figat Paweł

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25369 )
Array ( [docId] => 25369 )