Usunięcie plików przy komunikacie Odmowa dostępu

Autor: Kędra Przemysław
Data: 18-06-2012 r.

Jeżeli podczas próby usunięcia pliku z systemu masz komunikat Odmowa dostępu, najprawdopodobniej jest on nadal powiązany z jakąś aplikacją - nawet jeżeli z niej już nie korzystasz. Jest sposób, aby pozbyć się niechcianego pliku - zobacz jak.

W celu skasowania pliku, z którym są problemy posłużymy się niewielką aplikacją o nazwie Unlocker, do pobrania ze strony: http://download.komputerswiat.pl/akcesoria-i-narzedzia/oczyszczanie-dysku/unlocker

Po pobraniu aplikacji na dysk, należy ją zainstalować. W tym celu zgadzamy się z warunkami licencji, oraz odznaczamy pozycję Install Babylon Toolbar. Dzięki temu nie zainstalujemy zbędnego paska narzędziowego.

Aby skasować niechciany plik, wystarczy kliknąć na nim prawym przyciskiem myszki i z menu kontekstowego wybrać pozycję Unlocker. Następnie jako akcję (z rozwijanej listy) wybieramy skasuj i klikamy OK. Aplikacja powinna zamknąć powiązane z plikiem aplikacje i dokonać jego usunięcia.

Aplikacja Unlocker dostępna jest zarówno w wersji 32, oraz 64 bitowej (http://szybkidownload.pl/download/479/pobierz,unlocker-1.9.0-64-bit.aspx). Jeżeli nie chcemy, aby aplikacja była uruchamiana podczas startu systemu - należy kliknąć prawym przyciskiem myszki na ikonę Unlocker znajdującą się w tray'u i odznaczyć pozycję Autostart.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25476 )
Array ( [docId] => 25476 )