Powstanie kodeks ochrony danych dla branży ubezpieczeniowej

Autor: Wioleta Szczygielska
Data: 16-05-2016 r.

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) przygotuje kodeks postępowania w zakresie ochrony danych osobowych w działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Ma on uwzględniać przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych przyjętego 14 kwietnia 2016 r. przez Parlament Europejski.

Polska Izba Ubezpieczeń zobowiązała się do przygotowania kodeksu postępowania w zakresie ochrony danych osobowych na mocy porozumienia zawartego z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. Kodeks zostanie przygotowany zgodnie z wymaganiami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, przepisami prawa krajowego oraz z uwzględnieniem specyfiki sektora ubezpieczeniowego. Z kolei Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zobowiązał się do udzielania niezbędnych informacji pomocnych w opracowaniu takiego dokumentu.

Głównym założeniem porozumienia zawartym między Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych a Polską Izbą Ubezpieczeń jest wspólne działanie na rzecz podnoszenia poziomu ochrony danych osobowych.

Porozumienie przewiduje, że strony będą współpracować na rzecz podnoszenia poziomu ochrony danych osobowych oraz w celu właściwego stosowania przez członków Polskiej Izby Ubezpieczeń przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych opublikowanego 4 maja 2016 r., które zacznie obowiązywać we wszystkich krajach unijnych 25 maja 2018 r.

Źródło: GIODO

Wioleta Szczygielska

Tagi: PIU

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 38963 )
Array ( [docId] => 38963 )

Array ( [docId] => 38963 )