Zapraszamy na górnośląskie Forum Ochrony Danych Osobowych

Data: 24-11-2015 r.

7 grudnia 2015 r. w Katowicach w Centrum Biznesowym Opolska 22 odbędzie się górnośląskie Forum Ochrony Danych Osobowych. Wydarzenie rozpoczyna cykl spotkań, które będą realizowane w 2016 roku, w największych miastach Polski, jako wspólna inicjatywa Ariergarda Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenia Administratorów Bezpieczeństwa Informacji.

Przedsięwzięcie koncentruje się na podnoszeniu kompetencji i wiedzy administratorów bezpieczeństwa informacji oraz administratorów danych osobowych w Jednostkach Samorządu Terytorialnego oraz w zakresie przedsiębiorstw działających na terytorium naszego kraju. Forum daje możliwość zdobycia i poszerzenia posiadanej wiedzy, uczestnictwa w merytorycznych wykładach, a także rozmowach panelowych z ekspertami i wybitnymi praktykami, którzy działają w obszarze ochrony danych osobowych oraz wielu zagadnień związanych z ochroną prywatności w Polsce.

Udział w Forum to także doskonała okazja do spotkania z osobami zajmującymi się na co dzień problematyką ochrony danych osobowych, wymiany doświadczeń a także możliwość skonsultowania nurtujących Państwa problemów z najlepszymi ekspertami w kraju. Prelegenci Forum to eksperci oraz praktycy, których prace miały istotny wpływ na kształt ustawy o ochronie danych osobowych, mający istotny wkład w kształtowanie się zagadnień związanych z ochroną danych osobowych na terenie naszego kraju. Wykładowcy Forum to znamienici przedstawiciele Stowarzyszenia Administratorów Bezpieczeństwa Informacji.

Celem tej edycji Forum jest omówienie: nowych obowiązków administratora bezpieczeństwa informacji, roli ABI w jednostce, kwestii sprawdzeń, dokumentowania zbiorów danych osobowych czy systemów ochrony danych osobowych. Podczas Górnośląskiego Forum Ochrony Danych Osobowych uczestnicy będą mieli możliwość konsultacji między innymi z Maciejem Byczkowskim, prezesem Zarządu Stowarzyszenia Administratorów Bezpieczeństwa Informacji. Brał on udział w pracach: sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka nad nowelizacją ustawy o ochronie danych osobowych (2007 – 2010); pracach Zespołu ekspertów powołanego przez GIODO, który opracował projekt zmiany ustawy o ochronie danych osobowych w ramach ustawy deregulacyjnej Ministerstwa Gospodarki dla przedsiębiorców (2011 – 2014); sejmowej Komisji Nadzwyczajnej ds. związanych z ograniczeniem biurokracji nad nowelizacją ustawy o ochronie danych osobowych w ramach ustawy o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej – deregulacja IV (2014) oraz pracach Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji nad opracowywaniem nowych projektów wykonawczych do ustawy o ochronie danych osobowych w zakresie wykonywania zadań ABI (2014 – 2015).

Na Forum pojawi się też Maciej Kołodziej, wykładowca, doradca, specjalista informatyki śledczej FHU MatSoft i e-Detektywi sp. z o.o., wiceprezes Stowarzyszenia Administratorów Bezpieczeństwa Informacji (SABI), ABI w Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, audytor wiodący i trener/wykładowca ISO/EIC 27001 (PECB).

Uczestnicy będą też mieli okazję spotkania z Marcinem Soczko, audytorem systemów zarządzania jakością ISO 9001 i zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO 27001, członkiem – założycielem, a od 2010 roku członkiem Zarządu Stowarzyszenia Administratorów Bezpieczeństwa Informacji.

W wydarzeniu wezmą też udział: Andrzej Rutkowski, administratorem bezpieczeństwa informacji w Krajowej Izbie Rozliczeniowej S.A, Maciej Gruszczyński, który z tematyką ochrony danych osobowych związany jest od 2013 roku. Jest on praktykiem w zakresie wdrażania przepisów dotyczących ochrony danych osobowych u klientów branży telekomunikacyjnej oraz IT. Na Forum pojawi się też Tomasz Izydorczyk specjalizując się w prawnej i organizacyjnej ochronie danych osobowych oraz szeroko rozumianym bezpieczeństwie informacji. W ramach współpracy z Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu prowadzi zajęcia z tematu „e-administracja” oraz jest autorem kierunku Studiów Podyplomowych - „Administrator Bezpieczeństwa Informacji”. Więcej informacji na temat Forum znajdą Państwo na stronie www.gfodo.pl.

Maciej Gruszczyński, członek Zarządu Ariergarda Sp. z o.o.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 38084 )
Array ( [docId] => 38084 )

Array ( [docId] => 38084 )