Giełda Kooperacyjna Green Ventures – targi ENERTEC i TERRATEC w Lipsku

Autor: Krzyś Honorata
Data: 14-01-2013 r.

W dniach 28-30 stycznia 2013 roku, podczas targów Enertec i Terratec w Niemczech, odbędzie się jedna z największych międzynarodowych platform biznesowych w zakresie nawiązywania kontaktów handlowych między firmami zajmującymi się ochroną środowiska, budownictwem i energetyką – zwłaszcza energią odnawialną.

Giełda kooperacyjna Green Ventures odbywa się corocznie od 16 lat. Jest zaliczana do największych tego typu imprez na terenie Niemiec. To doskonała okazja dla przedsiębiorców nie tylko do zwiedzenia targów, ale przede wszystkim do nawiązania nowych kontaktów handlowych i podjęcia współpracy z zagranicznymi partnerami. Poza nowymi zleceniami, spotkania odbywające się w ramach Giełdy umożliwiają transfer wiedzy, wymianę doświadczeń oraz bezpośredni kontakt z dostawcami i klientami.

Tegoroczna edycja giełdy Green Ventures 2013 jest powiązana z branżowymi targami ochrony środowiska oraz wytwarzania i magazynowania energii. Konkretne zagadnienia poruszane podczas tych targów obejmują m.in. następujące tematy:

  • Ochrona wody, powietrza, gleby – uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków (planowanie, wykorzystanie, rozprowadzanie); rekultywacja terenów i gruntów; oczyszczanie powietrza i gleby oraz zapobieganie ich skażeniu; poszukiwanie zasobów naturalnych;
  • energia i budownictwo – planowanie gospodarki energetycznej (odzyskiwanie, dystrybucja, oszczędzanie); energetyka odnawialna; wytwarzanie energii cieplnej i jej przesył; energia cieplna pochodząca z odpadów; kogeneracja; techniki izolacyjne; innowacyjne i ekologiczne budownictwo (architektura, projektowanie, metody budowania, restauracja budynków oraz sprzęt); zarządzanie obiektami; infrastruktura (zaopatrzenie w wodę, energię elektryczną itd.); modernizacja i restaurowanie obiektów; burzenie obiektów i recykling budowlany;
  • Recycling i surowce wtórne – zbieranie i składowanie odpadów, transport i recykling; kompostowanie odpadów; wytwarzanie i przemysłowe wykorzystanie materiałów pozyskiwanych z surowców odnawialnych lub odpadów; materiały biodegradowalne.

Na tegorocznym Green Ventures 2013 swój udział zapowiedziały firmy, instytucje oraz organizacje m.in. z: Danii, Finlandii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Czech, Węgier, Turcji, Brazylii, Chin oraz z Polski, a także z Zatoki Perskiej – jako partnerzy tegorocznej imprezy.

Co roku w spotkaniach z tego cyklu bierze udział ok. 250 – 300 firm z 35 krajów każdego kontynentu. Miejscem spotkań Giełdy od 1998 roku były Niemcy, jednak w latach 2002 i 2004 gospodarzem były Chiny, w 2008 roku Włochy, a w 2011 roku – Brazylia.

Równocześnie z Green Ventures 2013 i targami Enertec i Terratec w Lipsku, będą miały miejsce także targi energetyki słonecznej Intersolar.


Zobacz także:

Krzyś Honorata

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25874 )
Array ( [docId] => 25874 )