Dlaczego żłobek może być wybawieniem dla pracującej mamy

Autor: Kulik Katarzyna
Data: 29-09-2012 r.

Pogodzenie macierzyństwa z pracą zawodową nie jest prostym zadaniem, szczególnie w przypadku, kiedy nikt inny nie może zaopiekować się dzieckiem na czas pobytu w pracy. Czy żłobek może być wybawieniem dla pracującej mamy?

Profesjonalna opieka

Pozostawienie dziecka w żłobku, gwarantuje nie tylko czas na wywiązanie się z zawodowych obowiązków, ale również pozwala na zapewnienie maleństwu profesjonalnej opieki. Ze względu na to, że w żłobku przebywają malutkie dzieci, szczególna waga przywiązywana jest do należytego poziomu opieki. Poza tym możliwość przebywania Twojego dziecka z innymi dziećmi również pozytywnie wpływa na jego rozwój czy odporność.

Historie na temat grupowych zachorowań w żłobkach to z reguły jedynie opowieści, które nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości. Obecność potomka w żłobku stworzy Ci warunki do zawodowej pracy, a Twojemu maleństwu ułatwi właściwy rozwój.

Nie każdy ma dziadków

Dostęp do żłobka jest szczególnie ważny w sytuacji, kiedy pracujący rodzice nie mogą liczyć na wsparcie rodziny. Oczywiste jest, że najłatwiejszym sposobem na pogodzenie pracy zawodowej z wychowaniem dziecka jest powierzenie opieki nad potomstwem dziadkom malucha. Jednak nie wszyscy pracujący rodzice mogą na to wsparcie liczyć. W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem może być albo rezygnacja z pracy zawodowej, albo umieszczenie dziecka w żłobku.

A jeśli żłobka brak

Niestety obecna ilość żłobków, jak również ewentualny koszt związany z korzystaniem z ich usług nie pozwala każdemu na zapewnienie właściwej opieki potomstwu. Jeśli rzeczywiście nie stać Cię na żłobek, a nie możesz również liczyć na wsparcie najbliższych, jedynym rozwiązaniem jest praca w domu. Coraz więcej pracodawców toleruje taki system pracy. Dzięki temu, przy jednoczesnej dobrej organizacji czasu, będziesz w stanie pogodzić życie zawodowe z opieką nad dzieckiem.

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26662 )
Array ( [docId] => 26662 )