Volkswagen Fox

Kategoria: Autosegment A
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Volkswagen Fox to najmniejsze auto w ofercie Volkswagena, produkowane w latach 2004-2011, jako następca modelu Lupo. Volkswagen Fox to oferowane wyłącznie z trzydrzwiowym nadwoziem auto, zaliczane do segmentu A, czyli klasy aut małych. Podobnie jak poprzednik Lupo, model Fox także korzysta z płyty podłogowej oraz podzespołów popularnego i cenionego Volkswagena Polo.

Zalety Volkswagena Foxa, to duża ilość miejsca dla kierowcy i pasażerów, dobry stosunek jakości do ceny oraz dobre właściwości jezdne w połączeniu z godnymi polecenia jednostkami napędowymi. Krytykę użytkowników Foxa zbiera natomiast ubogie wyposażenie seryjne większości egzemplarzy, słabe wyciszenie przedziału pasażerskiego oraz nie najlepsza widoczność. Minusem Foxa jest też fakt, że to auto występuje wyłącznie w odmianie trzydrzwiowej, co utrudnia pasażerom wsiadanie do tyłu.

Konkurenci rynkowi Volkswagena Foxa, to przede wszystkim małe auta segmentu A, czyli klasy mini, jak Fiaty Seicento i Panda, Kia Picanto, Hyundai i10, Renault Twingo, Opel Agila i bliźniaczy Suzuki Splash, Suzuki Alto oraz trojaczki z Kolina, czyli Citroen C1, Peugeot 107 i Toyota Aygo.

Ceny używanych Foxów z 2005 roku, czyli początków sprzedaży, wahają się od 8 do 18 tys. złotych, w zależności od przebiegu i stanu auta oraz jego przeszłości. Większość oferowanych na rynku wtórnym egzemplarzy, została sprowadzona przez indywidualnych importerów. Takie auta należy szczególnie dokładnie sprawdzać pod kątem autentyczności przebiegu oraz bezwypadkowości.

Pięcioletni Volkswagen Fox z 2007 roku, to wydatek od 13 do 19 tys. złotych, trzylatki z 2009 roku kosztują od 13 do 20 tys. złotych, zaś roczne auto z 2011 roku, to koszt od 20 do 30 tys. złotych. W 2011 roku Volkswagen Fox został zastąpiony nowym modelem VW up!

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27407 )
Array ( [docId] => 27407 )