Opel Signum

Kategoria: Autosegment D
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Opel Signum to spokrewnione z Oplem Vectra C, duże luksusowe auto, zaliczane do segmentu D, czyli klasy średniej. Produkcja modelu Signum rozpoczęła się w 2003 roku. Pierwotne plany General Motors były takie, żeby model Signum zastąpił wysłużony model Omega. Stało się jednak inaczej i Signum to właściwie ciekawa stylistycznie i bardzo dobrze w standardzie wyposażona, jedna z odmian Vectry C.

Produkcja modelu Signum obejmuje lata 2003-2008. Model ten podzielił los takich aut, jak Renault Vel Satis. Okazało się bowiem, że klienci aut segmentu D, nie szukają raczej oryginalnych wielkich hatchbacków, tylko albo eleganckich sedanów, albo dobrze wyposażonych dużych kombi. Sprzedaż modelu Signum nie była tak duża, jakiej oczekiwałby producent, więc w 2008 roku, tuż przed zastąpieniem Vectry C modelem Insignia, Opel Signum zakończył karierę.

Główne zalety Opla Signum, to ciekawa sylwetka auta, które wygląda jak duży i w dodatku rozciągnięty hatchback i choćby tym różni się od licznie reprezentowanych limuzyn segmentu E, dla których miał być konkurentem. Na pochwałę zasługuje duża ilość miejsca we wnętrzu, szczególnie dla pasażerów podróżujących z tyłu oraz dobra wentylacja i ogrzewanie. Minusy Opla Signum, to duże zużycie paliwa oraz słaba widoczność do tyłu, spowodowana kształtem tylnych słupków.

Rynkowi konkurenci Opla Signum, to takie auta jak Renault Vel Satis, Ford Mondeo, Volkswagen Passat, Opel Vectra C, Honda Accord, Toyota Avensis, Seat Exeo, Renault Laguna, Citroen C5, Peugeot 407, Mazda 6, Skoda Superb oraz Hyundai Sonata.

Ceny używanych dziewięcioletnich Opli Signum z 2003 roku, wahają się od 12 do 25 tys. złotych, w zależności od stanu technicznego, przebiegu auta oraz jego historii. Na rynku wtórnym dominują auta sprowadzone przez indywidualnych importerów, które uczestniczyły w wypadkach lub mają duże przebiegi i będą wymagały poważnych inwestycji.

Opel Signum z 2005 roku, to wydatek od 15 do 30 tys. złotych, pięciolatki z 2007 roku, wyceniane są na 25 do 38 tys. złotych, zaś czterolatki z 2008 roku kosztują od 30 do 40 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27537 )
Array ( [docId] => 27537 )