Alfa Romeo Brera

Kategoria: Autosegment G
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Alfa Romeo Brera to propozycja na używane sportowe auto, występujące z nadwoziem coupe lub cabrio, a zaliczane do segmentu G, czyli klasy aut sportowych. Produkcja modelu Brera ruszyła w 2005 roku, zaś auto zaprojektował słynny włoski mistrz designu Giorgetto Giugiaro.

Alfa Romeo Brera produkowana była w latach 2005-2010, jako rynkowy następca Alfy Romeo GTV. Brera to jedno z najładniejszych aut tej włoskiej marki, wyprodukowanych w ostatnich latach. Auto zostało wielokrotnie nagrodzone, m.in. tytułem European Car of the Yera 2007 w Japonii oraz tytułem Samochód Roku 2006 czasopisma „Autocar Magazine”. Produkcją modelu Brera, na zlecenie Alfa Romeo zajmuje się włoska firma Pininfarina.

Główne zalety Alfy Brera to nietuzinkowy design, dobre właściwości jezdne i skrzynie biegów oraz zasługujące na uznanie wentylacja i ogrzewanie kabiny. Minusem tego auta jest stosunek ceny do jakości, wysokie zużycie paliwa oraz drogi autoryzowany serwis marki.

Rynkowi konkurenci Alfy Romeo Brera, to Alfa Romeo GT, Nissan 350 Z, Porsche Cayman i Boxster, Mercedes SLK, BMW Z4 i Audi TT.

Ceny używanych Alfa Romeo Brera z początków produkcji, czyli z 2005 roku, wahają się od 25 do nawet 65 tys. złotych. Wszystko zależy tak naprawdę od stanu technicznego auta, jego przebiegu oraz historii i źródła pochodzenia. Większość Alf Brera oferowanych na rynku wtórnym, pochodzi z indywidualnego importu. A sportowe auta nie służą raczej do spokojnej jazdy do kościoła w niedzielę, trzeba je tym bardziej dokładnie sprawdzać przed zakupem. Uważnie kontrolujmy autentyczność przebiegu auta, korzystając w tym celu najlepiej z autoryzowanego serwisu marki oraz sprawdzajmy grubość powłoki lakierniczej na poszczególnych elementach. Alfa Romeo Brera z 2007 roku kosztuje od 47 do 70 tys. złotych, trzylatki z 2009 roku wyceniane są na ok. 75 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27620 )
Array ( [docId] => 27620 )