Audi S7

Kategoria: Autosegment G
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Audi S7 to bardzo mocna, sportowa odmiana luksusowej limuzyny kształtem przypominającej czterodrzwiowe coupe. Audi S7 oraz jego auto bazowe, czyli model A7, można zaliczyć do segmentu E, czyli do aut klasy wyższej średniej oraz do klasy aut sportowych, czyli segmentu G, do czego przyczyniły się zawrotne osiągi oraz sportowa linia nadwozia. Produkcja Audi A7 i jego odmiany S7, ruszyła w 2010 roku.

Audi A7 to piękne i mocne już w podstawowej wersji, jednak niezwykle drogie, przez co niedostępne dla większości kierowców, nie tylko w Polsce zresztą. Produkcję modelu A7 oraz jego super wersji S7, niemiecki koncern z Ingolstadt rozpoczął w 2010 roku, uzupełniając w ten sposób swoją i tak już niezwykle bogatą paletę oferowanych modeli luksusowych oraz luksusowo sportowych.

Model A7 oraz S7 występują w ofercie producenta wyłącznie w odmianie nadwozia zwanej Sportback, który jest tak naprawdę dużym, pięciodrzwiowym hatchbackiem, wyglądem przypominający sportowe coupe czterodrzwiowe, jakim jest np. jego poważny konkurent rynkowy, Mercedes CLS. Audi A7/S7 skonstruowano na platformi Volkswagen Group MLB, która jest także bazą do produkcji takich modeli, jak np. najbadziej prestiżowa limuzyna Audi, model A8/S8.

Rynkowa konkurencja dla sportowego Audi S7 to mocne wersje takich aut, jak: Aston Martin DBS, Porsche Panamera, Jaguar XF, Lexus GS, Mercedes CLS 63AMG oraz mocne wersje droższych modeli BMW, jak serie 7 i 6, szczególnie w sportowej odmianie M.

W Polsce nowe Audi S7 quattro hatchback 5d z silnikiem benzynowym o pojemności 4.0 litra i mocy 420 koni mechanicznych z automatyczną skrzynią biegów 7 S tronic, kosztuje 394 tysiące złotych.

Audi S7 to auto bardzo drogie, poza tym stosunkowo nowe, gdyż produkowane zaledwie od dwóch lat, czyli od 2010 roku. Wśród ogłoszeń na rynku wtórnym, udało się znaleźć tylko jeden używany egzemplarz Audi S7. Wyprodukowany w 2012 roku egzemplarz, z przebiegiem 3500 kilometrów, wyceniony został przez właściciela na 355 892 złote.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27622 )
Array ( [docId] => 27622 )