Ferrari California

Kategoria: Autosegment G
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Ferrari California to luksusowe auto sportowe, zaliczane do segmentu G. Model California to pierwsze auto włoskiego producenta, którego ośmiocylindrowy silnik V8 umieszczono z przodu, a nie centralnie. Ferrari California produkowane jest od 2008 roku i występuje wyłącznie z nadwoziem cabrio.

Ferrari California po raz pierwszy pokazano światu podczas salonu samochodowego w Paryżu w roku 2008. To superluksusowe, sportowe auto jest przełomem w historii produkcji sportowych samochodów przez tą włoską firmę, gdyż po raz pierwszy w Ferrari silnik zamontowano nie centralnie, a z przodu auta. Ferrari California to auto dostępne wyłącznie z nadwoziem cabrio. Model California zaprojektowany został we włoskim studiu designu Pininfarina.

Ferrari California napędzane jest ośmiocylindrowym widlastym silnikiem V8 o pojemności 4.3 litra o mocy 460 koni mechanicznych. Model California, który waży 1630 kg, przyśpiesza od zera do setki w 3.9 sekundy, zaś jego prędkość maksymalna to 310 km/h. Z silnikiem współpracuje siedmiostopniowa skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem, która zamontowana została przed tylną osią, co zapewniło autu dobry rozkład masy.

Rynkowi konkurenci Ferrari California, to głównie Aston Martin DB9 Volante, czyli cabrio oraz Bentley GTC inne luksusowe auta sportowe..

W Polsce nowe Ferrari California z jedynym dostępnym nadwoziem cabriolet z dachem chowanym pod aluminiową pokrywą za siedzeniami kierowcy i pasażera oraz silnikiem benzynowym o pojemności 4.3 litra i mocy 460 KM z automatyczną skrzynią biegów 7 F1, kosztuje 212 500 euro, czyli około 867 tys. złotych.

Używane dwuletnie Ferrari California z 2010 roku kosztuje od 519 tys. złotych, jednak najdroższe egzemplarze wyceniane są nawet na 775 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27625 )
Array ( [docId] => 27625 )