Honda CR-Z

Kategoria: Autosegment G
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 31-07-2012 r.

Honda CR-Z to kompaktowe coupe zaliczane do segmentu G, czyli klasy aut sportowych. Produkcja modelu CR-Z rozpoczęła się w 2010 roku i model ten według japońskiego producenta jest następcą rynkowym Hondy CR-X, czyli sportowej odmiany Civica. Honda CR-Z to o tyle nietypowe sportowe coupe, że oferowane wyłącznie z napędem hybrydowym.

Honda CR-Z to dość jeszcze nowe auto na rynku, gdyż produkcja i sprzedaż modelu ruszyły w 2010 roku. Stylem i kształtem Honda CR-Z kojarzyć się może z modelem CR-X sprzed lat, który był usportowioną odmianą popularnej kompaktowej Hondy Civic. Hybrydowe coupe CR-Z zaprojektowane zostało przez Norio Tomowe. Nazwa modelu CR-Z oznacza Compact Renaissance Zero, co oznacza według producenta początek nowej ery w tworzeniu kompaktowych aut.

Główne zalety Hondy CR-Z, to doskonałe właściwości jezdne i źródła napędu oraz zasługujące na wielkie uznanie skrzynie biegów. Minusem małego sportowego autka jest ograniczona widoczność z kabiny oraz słaba wentylacja i ogrzewanie.

Serwis także najtańszy nie będzie, a w przypadku obsługi auta z napędem hybrydowym, jego użytkownik skazany będzie raczej na autoryzowany serwis marki. Ze względu na hybrydowy napęd, trudno wskazać rynkowych konkurentów Hondy CR-Z. Alternatywą dla tego auta, może być jednak zakup np. Volkswagena Sirocco czy Hyundaia Velostera.

 

Nowa Honda CR-Z GT Hybryd z silnikiem 1.5 124 KM i-VTEC IMA, to wydatek rzędu 110 900 złotych. Odmiana S Hybryd z silnikiem 1.5 124 KM i-VTEC IMA kosztuje 88 900 złotych, zaś wersja Sport Hybryd 1.5 124 KM i-VTEC IMA, to koszt 90 900 złotych

Ceny używanych dwuletnich Hond CR-Z z 2010 i 2011 roku wahają się od 49 tys. zł za najtańsze egzemplarze, po nawet ponad 75 tys. złotych za najdroższe auta, sprzedawane zwykle przez dealerów Hondy z gwarancją, które często były autami demonstracyjnymi do jazd próbnych czy testowych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27602 )
Array ( [docId] => 27602 )