Hyundai Veloster

Kategoria: Autosegment G
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-07-2012 r.

Hyundai Veloster to kompaktowe coupe zaliczane do segmentu G, czyli klasy samochodów sportowych. Model Veloster zadebiutował w 2011 roku. Koreański producent określa Velostera mianem auta typu CUV (skrót od Crossover Utility Vehicle). Cecha charakterystyczna tego coupe, to asymetryczne umieszczenie drzwi w układzie 2+1, gdzie dwoje drzwi jest jedynie po stronie pasażera.

Hyundai Veolster, auto z nadwoziem coupe produkowane od 2011 roku, to następca rynkowy modelu Coupe. Model Veloster zbudowany został na płycie podłogowej kompkatowego Hyundaia i30, którą w tym celu zmodyfikowano. Opisywany wyżej, nietypowy układ drzwi, nie rzuca się w oczy dzięki temu, że klamka dodatkowych bocznych drzwi po stronie pasażera, została przez stylistów umieszczona w słupku i można tego rozwiązania w ogóle nie zauważyć.

Zalet modelu Veloster, to na tle konkurencyjnych aut atrakcyjna cena zakupu, oryginalny design oraz krótki staż modelu na rynku. Minusem Hyundaia Veloster może, choć nie musi, okazać się duża utrata wartości, z racji niewielkiego prestiżu marki. Główni konkurenci rynkowi Hyundaia Velostera, to Volkswagen Scirocco, BMW 1 coupe oraz Alfa Romeo GT, a także Mini w wersji Countryman.

Nowy Hyundai Veloster w bazowej wersji Comfort z jedynym oferowanym silnikiem benzynowym 1.6 GDI 140 KM, kosztuje 83 500 złotych. W bogatszej wersji Premium z silnikiem jw. i manualną skrzynią biegów, auto kosztuje 88 500 złotych, zaś najbogatsza odmiana Style, to wydatek 96 500 złotych.

Ceny używanych Hyudaiów Veloster z 2011 roku, kształtują się na poziomie od 60 do 985 tys. złotych, przy czym powyżej 70 tys. złotych można już kupić nowe auto w salonie, wyprodukowane w 2011 roku lub auto po demonstracyjne od dealera, z niedużym przebiegiem i na gwarancji./oprac.

PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl


Zobacz także:

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27594 )
Array ( [docId] => 27594 )