Ford Kuga

Kategoria: Autosegment I
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 07-07-2012 r.

Ford Kuga to auto zaliczane do segmentu I, a będące w istocie kompaktowym SUV-em. Produkcja modelu Kuga rozpoczęła się w 2008 roku, zaś auto zaprojektowane w stylu Kinetic Design, powstało na platformie podłogowej, wykorzystywanej do konstrukcji Fordów C-MAX i Focus.

Konkurentami rynkowymi Forda Kugi są: Nissan Qashqai, Mitsubishi ASX, Renault Koleos, Kia Sportage, Hyundai ix35, Toyota RAV4, Honda CRV, Opel Antara, Chevrolet Captiva.

Z racji wymiarów Ford Kuga może być także alternatywą dla lepiej wyposażonych wersji kompaktowych aut segmentu C, jak m.in. Renault Megane, Volkswagen Golf, Opel Astra, Citroen C4, Peugeot 308, Skoda Octavia, Seat Leon, Toyota Auris, Honda Civic, Fiat Bravo, Kia Ceed i Hyundai i30.

Zaletami Forda Kuga, są dobre właściwości jezdne oraz dobra wentylacja i ogrzewanie. Użytkownicy Kugi narzekają na małą ilość miejsca dla kierowcy i pasażerów oraz na słabą widoczność. Niekorzystny jest także stosunek jakości auta do ceny. Silniki wysokoprężne TDCi, znane z modeli Focus i Mondeo, także nie są pozbawione wad, zaś auto do najtańszych nie należy.

Żeby stać się w Polsce właścicielem nowego Forda Kuga AWD w bazowej wersji wyposażenia Trend z mocnym silnikiem benzynowym jaki jest stosowany w tym modelu, o pojemności 2.5 Duratec 200 KM, dysponować trzeba kwotą 125 700 zł, zaś z silnikiem wysokoprężnym 2.0 TDCi 140 KM, Kuga AWD kosztuje 118 200 zł.

Ceny używanych 4-letnich Fordów Kuga z początku produkcji, czyli 2008 roku, wahają się od ok. 40 do blisko 70 tys. zł. Dużo jest na rynku wtórnym egzemplarzy z indywidualnego importu, które mogą mieć za sobą burzliwą powypadkową przeszłość oraz duże przebiegi. Ostrożnie podchodźmy więc do zakupu tego typu, skomplikowanych konstrukcyjnie aut. Dwuletnie Fordy Kuga z 2010 roku kosztują od 60 do 80 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27638 )
Array ( [docId] => 27638 )