Jaki są zalety gry w golfa

Kategoria: Golf
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 28-06-2012 r.

Stereotyp przedstawiający golfa jako sport dla bogatych biznesmenów w średnim wieku utrwaliły amerykańskie filmy lat 90. XX w., na których pole golfowe nierzadko było miejscem robienia dużych interesów. Tymczasem golf nie jest już zarezerwowany dla wyższych sfer.

Dla ciała

Zacząć grać w golfa może każdy, bez względu na stan konta, wiek, sprawność fizyczną czy umiejętności. Długość rozgrywki, czas i intensywność gry zależy tylko i wyłącznie od zawodników. Ponadto każdy turniej dobrze wpływa na nasze zdrowie. Grając spalamy kalorie, relaksujemy się, odprężamy w gronie znajomych. I co najważniejsze aktywnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, zamiast siedzieć w domu przed telewizorem.

Golf pomaga zmniejszać ryzyko chorób układu krążenia, oddechowego, kostnego i nowotworów. Ponadto podczas jednej rundy golfa spalamy około 1200 kcal.

Dla ducha

Wysoka kultura gry w golfa i mnogość zasad pozytywnie kształtują nasz charakter. Etykieta gry uczy przede wszystkim szacunku wobec innych graczy. Pierwszą zasadą gry w golfa jest punktualność, przez którą zawodnik okazuje szacunek przeciwnikowi.

Oprócz tego sport ten uczy respektowania zasad bezpieczeństwa i wyobraźni, gdyż piłka uderzona w niewłaściwym kierunku może być bardzo niebezpieczna dla pozostałych osób na murawie.

Grając w golfa trzeba wykazać się zaradnością i pomysłowością, zwłaszcza jeśli musimy wybić piłkę z piasku lub wysokiej trawy. Drzewa znajdujące się na polu niejednokrotnie utrudniają grę i wymagają od graczy sporo sprytu w ich ominięciu.

Golf uczy również pokory i wytrwałości – nikt nie osiąga dobrych wyników na samym początku gry. Potrzeba sporo czasu i zacięcia, by umieszczać piłkę w dołku w kilku ruchach.

Można wyliczyć jeszcze sporo zalet gry w golfa i jego korzystnego wpływu na zdrowie czy kształtowanie osobowości. Niemniej jednak warunkiem poprawy naszego samopoczucia jest regularność w grze.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28090 )
Array ( [docId] => 28090 )