Co można zobaczyć w Warszawie podczas Euro 2012

Kategoria: Euro 2012
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 24-04-2012 r.

Przez cały czas trwania Euro 2012 oglądanie meczy na stadionie zajmuje stosunkowo niewielką ilość czasu przeciętnego fana. Czym kibice mogliby się zająć oprócz dopingu ulubionej drużyny? Na przykład poznawaniem interesujących miejsc w stolicy.

Zabytki i muzea

Warszawa, pomimo znacznych zniszczeń wojennych, zachowała wiele wartych zobaczenia zabytków. Obowiązkowym miejscem, które trzeba zobaczyć w stolicy Polski są Łazienki Królewskie – prawdziwa perła wśród obiektów tego typu w Europie. Głównym elementem kompleksu jest Pałac na Wyspie oraz tamtejszy ogród. W Łazienkach organizowane się liczne wystawy, a podczas Euro 2012 stanie tam instalacja artystyczna dotycząca spełniania marzeń.

Żeby bliżej poznać historię miasta należy koniecznie zwiedzić multimedialne Muzeum Powstania Warszawskiego – jedno z najbardziej nowoczesnych muzeów w Polsce. Z górnego tarasu muzeum można podziwiać panoramę części miasta.

W celu uzyskanie lepszego widoku na Warszawę należy wejść na szczyt Pałacu Kultury i Nauki, najwyższego budynku w stolicy, ofiarowanego Polakom przez ZSRR.

Warto także zajrzeć do Centrum Nauki Kopernik oraz Muzeum Fryderyka Chopina.

Będąc w Warszawie wypada przespacerować się uliczkami Starego Miasta oraz warszawskiej Pragi – która obecnie staje się jednym z kulturalnych centrów miasta.

Rozrywka

Emocje związane z meczem można ostudzić w jednym z kilku basenów lub w warszawskim Parku Wodnym. Najbardziej aktywni kibice będą mogli także wypożyczyć rower i zwiedzać miasto na dwóch kółkach. Turyści mogą się także odprężyć w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym.

 

Wieczorami, gdy nie odbywają się mecze, można bawić się w ponad 150 klubach i dyskotekach. Najmodniejsze lokale są zlokalizowane na prawobrzeżnej stronie miasta, w dzielnicy Praga. Dodatkowo w stolicy znajduje się 600 restauracji, w których można zasmakować nie tylko tradycyjnej, polskiej kuchni, ale także skosztować potraw z innych stron świata.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie zostaną rozegrane cztery spotkania. Dla kibiców pozostających w mieście oznacza to wystarczająco dużo czasu, żeby polubić polską stolicę.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28112 )
Array ( [docId] => 28112 )