Jak wybrać najlepsze miejsce na stadionie

Kategoria: Euro 2012
Autor: Stwora Sylwia
Data: 22-05-2012 r.

Obiektywnie nie istnieje najlepsze miejsce na stadionie. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji kibica. Wśród nich znajdują się amatorzy siadania za siatką bramki, jak i wielbiciele niskich rzędów przy środku pola gry. Wybierając się na mecz należy ocenić czy bardziej zależy nam na widoczności czy celebrowaniu wspólnego kibicowania.

Optymalna widoczność

Większość stadionów piłkarskich jest do siebie podobna pod względem konstrukcji trybun. Przed zakupieniem biletów należy zorientować się, które sektory zostały przewidziane dla kibiców gospodarzy, a które dla gości.

Jeśli chcemy mieć dobrą widoczność na całą murawę, wybierzmy miejsce najbliżej środkowej linii boiska. Z tej lokalizacji będziemy dobrze widzieli obie bramki oraz wszystkie akcje rozgrywane w centrum pola gry. Najlepszym wyborem będą miejsca w rzędzie znajdującym się w połowie wysokości trybuny.

Innym optymalnym miejscem na stadionie jest róg widowni. Mamy z niego widoczność na niemal całe boisko. Możemy też być szczególnie blisko wszystkich akcji i stałych elementów gry wykonywanych w narożniku boiska.

Jeśli na mecz wybieramy się z dziećmi, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup biletów w sektorze rodzinnym.

Ograniczona widoczność

Miejsc w górnych rzędach powinny unikać szczególnie te osoby, które mają kłopoty ze wzrokiem. Z tego obszaru widowni możemy nie dojrzeć istotnych szczegółów gry piłkarzy. Jeśli chcemy widzieć całe pole gry nie powinniśmy także wybierać krzesełek umiejscowionych za bramkami. Trudno jest stamtąd dostrzec co dzieje się przed bramką lub na środku pola gry.

W sytuacji gdy nie widzimy dokładnie boiska, w śledzeniu przebiegu gry pomogą nam telebimy. Obecnie są one standardem wyposażenia stadionów piłkarskich.

 

Żeby uniknąć wyboru złego miejsca warto wcześniej przejrzeć jego plany. Zdarzają się bowiem krzesełka zlokalizowane za ścianą lub filarem, co znacznie utrudnia oglądanie meczu i odbiera radość z dopingu.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28120 )
Array ( [docId] => 28120 )