Czym zachwyci nas Poznań podczas Euro 2012

Kategoria: Euro 2012
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 24-04-2012 r.

Stadion w Poznaniu został oddany do użytku jako pierwszy obiekt na Euro 2012. To głównie o nim myślą kibice jadący do tego miasta dopingować swoją reprezentację. W takim razie co jeszcze można zobaczyć w Poznaniu przy okazji spotkań piłkarskich?

Zabytki i muzea

Zwiedzanie Poznania każdy kibic powinien zacząć od najstarszej części miasta – Ostrowa Tumskiego, w której znajduje się Katedra Poznańska. Dalej warto pójść na poznański rynek, na którym stoi duży ratusz. Gdy ratuszowy zegar wybija godzinę 12.00 w wieżyczce nad zegarem uchylają się drzwi i dwa koziołki zderzają się głowami. Jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji miasta.

Dodatkowo w mieście znajduje się wiele muzeów, np. Muzeum Motoryzacji lub Muzeum Instrumentów Muzycznych.

Przebywając w Poznaniu warto też wybrać się do miasteczka Kórnik. Posiada ono tylko jedną ulicę, ale można w nim zobaczyć m.in. zamek, w którym straszy Biała Dama, ratusz oraz Kościół pw. Wszystkich Świętych.

Czas wolny

Jedną z największych atrakcji Poznania są Termy Maltańskie. Jest to kompleks basenów rekreacyjnych i sportowych. Po trudach kibicowania można tam relaksować się w łaźni czy saunie. Można też wypocząć pod gołym niebem nad kąpieliskiem zlokalizowanym przy sztucznym zbiorniku Malta.

Ciekawym punktem programu jest Palmiarnia, która zachwyca bogactwem roślinności z różnych stron świata. Tam na chwilę zapomnimy, że Polska nie leży w okolicach równika.

 

Warto na pewno odwiedzić poznańskie ZOO, w którym nowością jest słoniarnia. Wieczorami nudę zabiją kluby, dyskoteki oraz restauracje, często czynne do ostatniego gościa.

Na poznańskim stadionie odbędą się trzy mecze w czterodniowych przerwach. Daje to kibicom dużo czasu na zapoznanie się z miastem oraz jego atrakcjami i propozycjami na spędzanie wolnego czasu.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28111 )
Array ( [docId] => 28111 )