Dziecko na stadionie

Kategoria: Euro 2012
Autor: Stwora Sylwia
Data: 22-05-2012 r.

Niemal każdy rodzic, który interesuje się piłką nożną, chciałby zaszczepić w swoim dziecku zamiłowanie do tej dyscypliny sportu, zabierając je w samo centrum wydarzeń czyli na stadion piłkarski. Jednak bójki, latające przedmioty i przekonanie, że stadiony to miejsca niebezpieczne, skutecznie odstraszają rodziców, noszących się z zamiarem spędzenia wolnego czasu z dzieckiem na meczu piłkarskim.

Edukacja

Rodzic, który podjął decyzję o zabraniu swojej pociechy na stadion powinien wcześniej zadbać o odpowiednią edukację. Przede wszystkim należy upewnić się, że dziecko zna i poprawnie wymawia swoje imię i nazwisko, imiona i nazwiska rodziców oraz dokładny adres zamieszkania, ewentualnie numery telefonów kontaktowych do rodziców. Dotyczy to głównie najmłodszych dzieci do ok. 8 roku życia.

Należy opowiedzieć małemu kibicowi co powinien zrobić gdy przypadkiem się zgubi: jak się zachować, gdzie pójść i kogo poprosić o pomoc.

Warto również pomyśleć nad zorganizowaniem wspólnego wyjścia na mecz z innymi rodzicami i ich potomstwem.

Wyposażenie małego kibica

Warto zadbać o to, aby dziecko miało przy sobie dokument potwierdzający jego tożsamość, np. legitymację szkolną lub kartkę z podstawowymi danymi osobowymi.

Do tego dobrą inwestycją będzie zakup saszetki na szyję lub etui, w które włożyć można niezbędne dokumenty.

Dziecko nie powinno zabierać ze sobą drogocennych przedmiotów typu telefon komórkowy, droga biżuteria, odtwarzacze mp3, aparaty fotograficzne, itp.

Na stadionie

Gdy znajdziemy się już z dzieckiem na stadionie, o ile pozwalają nam na to posiadane bilety, powinniśmy się udać na tzw. „trybunę rodzinną”, a jeśli taka strefa nie jest wyznaczona, to zająć miejsce jak najdalej od tego zajmowanego przez najbardziej hałaśliwych kibiców.

Gdy chcemy opuścić zajmowane miejsce na trybunie, na przykład w celu udania się do toalety, powinniśmy zabrać dziecko ze sobą lub jeśli w pobliżu znajdują się znajomi, poprosić ich o chwilowe zaopiekowanie się nim.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28125 )
Array ( [docId] => 28125 )