Gastronomia na stadionie

Kategoria: Euro 2012
Autor: Stwora Sylwia
Data: 22-05-2012 r.

Podczas meczu piłkarskiego niejednego kibica nachodzi ochota na przegryzienie czegoś. W stronę stoisk gastronomicznych gdzie czekają na nas określone dania i produkty spożywcze udajemy się zwykle w czasie piętnastominutowej przerwy, między jedną a drugą połową meczu.

Gastronomia podczas EURO

Każdy ze stadionów wybudowanych w Polsce na Mistrzostwa Europy posiada dobrze rozbudowane zaplecze gastronomiczne.

Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu na kibiców czeka Sport Bar, kuchnie cateringowe oraz kioski gastronomiczne z różnorodnym asortymentem serwowanych dań.

W Warszawie na Stadionie Narodowym fani piłkarskich emocji będą mogli posilić się w czterech restauracjach oraz trzydziestu stoiskach gastronomicznych.

Kibice, których dopadnie głód na stadionie PGE Arena w Gdańsku będą mogli go zaspokoić w jednym z dwudziestu czterech punktów gastronomicznych, a na uczestników meczów na poznańskim Stadionie Miejskim czeka bar, dwie restauracje, kawiarnie oraz dwadzieścia siedem punktów gastronomicznych.

Stadionowe menu

Na stadion nie wejdziemy z własnym jedzeniem oraz napojami. Pozostaje nam jedynie korzystanie z usług punktów gastronomicznych znajdujących się na terenie danego obiektu.

Co znajdziemy w ich ofertach? Od tradycyjnych hot dogów, kebabów, kiełbas z grilla oraz zapiekanek, poprzez obowiązkowe fast foody i napoje gazowane, po wyszukane dania restauracyjne.

Na żaden stadion nie można wnosić napojów alkoholowych. Na terenie obiektu będzie można zakupić i spożyć piwo zawierające nie więcej niż 3,5% alkoholu i to jedynie w specjalnie do tego wyznaczonych strefach, głównie w punktach gastronomicznych.

 

Zgodnie z zakazem Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) w ofertach lokali gastronomicznych nie będą mogły znajdować się produkty konkurencyjne do tych oferowanych przez sponsorów.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28128 )
Array ( [docId] => 28128 )