Ile czasu przed meczem powinno się być na stadionie

Kategoria: Euro 2012
Autor: Stwora Sylwia
Data: 18-05-2012 r.

Podczas dużych wydarzeń sportowych, takich jak rozgrywki EURO 2012, warto przyjechać na stadion dużo wcześniej, ponieważ nigdy nie wiadomo, co może nas spotkać po drodze.

Dojazd na stadion

Optymalnie jest być na stadionie, co najmniej 2 godziny przed rozpoczęciem spotkania. Sprawdzanie biletów oraz rewizje przyniesionych przez kibiców przedmiotów pochłaniają bardzo dużo czasu.

To, kiedy powinniśmy pojawić się na miejscu jest także zależne od kiedy zostają otwarte bramki, przez które kibice są wpuszczani na trybuny.

Warto też zastanowić się jak dojedziemy na stadion i wziąć pod uwagę czas dojazdu i ewentualne poszukiwania miejsca na specjalnie wyznaczonym parkingu. Na duże wydarzenia, takie jak EURO 2012 często, oprócz regularnej komunikacji miejskiej, zorganizowany jest dla kibiców dojazd z centrum miasta pod stadion.

Na mecz nie należy wybierać się na ostatnią chwilę, ponieważ duże imprezy masowe często powodują znaczne utrudnienia w komunikacji.

Wejście na stadion

Gdy już dostaniemy się na stadion, należy znaleźć swoje miejsca, które są wydrukowane na bilecie. Dobrze jest zapisać sobie sektor, w którym siedzimy lub nosić bilet przy sobie, żeby się nie zgubić.

W wolnym czasie przed rozpoczęciem meczu warto zorientować się gdzie znajdziemy punkt informacyjny, punkt pierwszej pomocy, a także najbliższe wyjście ewakuacyjne. Pomocna będzie też wiedza gdzie znajdują się punkty gastronomiczne. Warto także zlokalizować stadionowe toalety i w myślach wytyczyć do nich najprostszą drogę.

Często na stadionach bezpośrednio przed spotkaniami są organizowane różne występy oraz zabawy dla kibiców, przygotowujące ich do dopingowania piłkarzy, dlatego zwykle nie musimy obawiać się nudy w czasie oczekiwania na mecz.

Nie zapominajmy też, że na stadion przyjechaliśmy, żeby kibicować naszej reprezentacji. Warto więc uprzednio zaopatrzyć się w niezbędne gadżety, takie jak szaliki, kapelusze czy flagi i po przybyciu na stadion cieszyć się wysokim poziomem spotkania i atmosferą wspólnego dopingowania.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28119 )
Array ( [docId] => 28119 )