Istotne miejsca na stadionie

Kategoria: Euro 2012
Autor: Stwora Sylwia
Data: 18-05-2012 r.

Podczas meczu w centrum naszej uwagi są oczywiście zmagania piłkarzy. Jednak, dla własnej wygody i bezpieczeństwa, powinniśmy znać lokalizację kilku istotnych punktów, takich jak: wyjść ewakuacyjnych, punktów sanitarnych.

Toalety

Jest to jeden z najważniejszych punktów na stadionie. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu należały zorientować się, gdzie znajdują się najbliższe z nich. Dobrze jest znać położenie kilku toalet na stadionie. W przypadku gdy do jednej będzie prowadziła bardzo długa kolejka, można wówczas skorzystać z innej.

Na nowych obiektach nie powinno być kłopotu ze znalezieniem toalety. Dla przykładu na Stadionie Narodowym w Warszawie do dyspozycji kibiców oddano 965 toalet.

Punkt medyczny

Na stadionie powinno znajdować się co najmniej kilka takich punktów. Podczas rozgrywek Euro 2012 miejsca, w których będzie udzielana pierwsza pomoc zostaną oznaczone znakiem białego krzyża na zielonym tle. W Warszawie będzie ich osiem.

Dodatkowo, po stadionie będą się poruszać piesze partole medyczne. W razie problemów skierują poszkodowanych do najbliższego punktu medycznego lub karetki.

Wyjście ewakuacyjne

Ten punkt na stadionie musimy koniecznie znać. Najlepiej będzie, jeśli zlokalizujemy kilka wyjść. Powinny być one dokładnie opisane, a kierunkowskazy będą wskazywały kierunek ewakuacji.

Podczas ewakuacji należy uważnie słuchać poleceń wydawanych przez służby i zachować spokój.

Gastronomia

Obecnie każdy stadion posiada zaplecze gastronomiczne. Warto znać ich położenie, zanim dotknie nas głód lub pragnienie. Na dużych stadionach, takich jak te goszczące mecze EURO 2012, kibice mogą skorzystać z usług kilku restauracji lub kilkudziesięciu punktów gastronomicznych rozlokowanych na całym obiekcie.

 

Dobrze jest zapoznać się z infrastrukturą stadionu już przed pójściem na mecz, będąc na stadionie warto wyznaczyć i zapamiętać trasę od swojego miejsca kibicowania do najważniejszych punktów.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28118 )
Array ( [docId] => 28118 )