Jak dojechać na polskie stadiony podczas EURO 2012

Kategoria: Euro 2012
Autor: Stwora Sylwia
Data: 23-04-2012 r.

Zdecydowałeś się na zakup biletu na mecze EURO 2012, które rozgrywane będą w czerwcu na terenie Polski i Ukrainy. W związku z tym czeka Cię podróż na jeden ze stadionów, który niekoniecznie znajduje się w Twojej miejscowości. Oto kilka podpowiedzi, jak i czym dojechać na wybrany obiekt w poszczególnych miastach-organizatorach rozgrywek.

Wrocław

Stadion Miejski znajduje się przy ul. Drzymały na Maślicach. W dni meczowe, czyli 8, 12 i 16 czerwca, po mieście będą kursowały specjalne autobusy wahadłowe. Linia S1 obejmować będzie trasę z lotniska do stadionu. Autobus linii F1 będzie kursował z lotniska do centrum (przystanek dla wysiadających przy ul. Białoskórniczej) i z powrotem (kurs zaczyna z przystanku Galeria Dominikańska).Linia S2 będzie kursować z centrum miasta (przystanek Galeria Dominikańska) do stadionu i z powrotem (przystanek dla wysiadających przy ul. Białoskórniczej).

Jeśli chodzi o tramwaje, uruchomionych zostanie 6 linii regularnych oraz 2 linie specjalne - od ul. Królewieckiej (sektory B, C): linie: 31PLUS, 32PLUS, T1 oraz od ul. Lotniczej (sektory A, D): linie 3, 33PLUS, 10, 20, T2.

Podczas dni meczowych całkowicie zamknięta dla ruchu ogólnego będzie Al. Śląska. Na drogach pojawi się również specjalne oznakowanie, m.in. dróg dojazdowych do stadionu oraz specjalnie wytyczonych stref parkowania.

Warszawa

Stadion Narodowy znajduje się przy al. Zielenieckiej 1 na Kamionku, niedaleko dworca kolejowego Warszawa Stadion. Z dworca PKP będzie można dojechać pociągami SKM: S1 i S2, które będą kursować co 4 minuty. Wokół obiektu istnieje również sieć przystanków tramwajowych oraz autobusowych. Na Dworcu Centralnym wsiadamy w tramwaj nr 7, 9, 22, 24, 25. Trasa obejmuje pięć przystanków: Centrum, DH Smyk, Muzeum Narodowe, Most Poniatowskiego, Rondo Waszyngtona.

Podróż autobusem z dworca PKP na stadion będzie możliwa autobusami nr 158, 507, 517, 521. Dojazd z lotniska Okęcie będzie bardziej skomplikowany, dlatego zaleca się najpierw dojechać do centrum miasta.

W tym celu skorzystać można będzie z autobusów linii 188 i 175. Jadąc 188 będzie trzeba wysiąść na przystanku Metra Politechnika, skąd podziemną kolejką trzeba przejechać jeden przystanek do stacji Centrum, a następnie przesiąść się w tramwaj lub autobus w stronę Mostu Poniatowskiego. Następnie należy poruszać się wg wskazówek dojazdu z dworca PKP. Linią 175 do Dworca Centralnego i DH Smyk. Stąd na stadion dojedziemy również wg wcześniejszych wskazówek.

Gdańsk

PGE ARENA usytuowana jest przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk. Z lotniska będą kursowały tramwaje oraz specjalne autobusy, co kilka minut kursujące do centrum miasta, skąd na stadion dojedziemy za pomocą SKM lub specjalnego tramwaju. Pociągi SKM będą odjeżdżać na stadion ze specjalnie oznaczonych peronów Dworca Głównego, pierwszego i piątego. Wysiąść będzie trzeba na przystanku „Politechnika” i następnie pieszo dojść ulicą Marynarki Polskiej do stadionu.

Z Centrum na stadion dostaniemy się autobusami linii 2, 3, 6, 8, 11, 12, 92, 94. Od strony Wrzeszcza autobusami nr 6, 9, 11, 12, 92 oraz linią 5 – trasa do przystanku „Wyspiańskiego”. Natomiast z Zaspy - 2, 3, 5 i 8 – wysiadamy na przystanku „Wyspiańskiego”.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28107 )
Array ( [docId] => 28107 )