Jak dojechać na ukraińskie stadiony

Kategoria: Euro 2012
Autor: Stwora Sylwia
Data: 23-04-2012 r.

Chcesz na żywo podziwiać piłkarskie umiejętności reprezentantów Niemiec czy Portugalii? A może jesteś zdecydowany nabyć bilety na finałowe spotkanie na Stadionie Olimpijskim w Kijowie? Twierdząca odpowiedź na oba pytania rodzi kolejne. Jak można dojechać na ukraińskie stadiony z Polski? Oto kilka podpowiedzi, jakie środki transportu będą najlepsze by udać się na wybrany obiekt na Ukrainie.

Podróż samolotem

Lot samolotem wiąże się z szybkim transportem z miejsca na miejsce, wygodą, a w przypadku podróży na Ukrainę, także z dość wysokimi cenami. Bezpośredni przelot do poszczególnych miast-organizatorów nie powinien stanowić problemu.

Na każdym z portów lotniczych w Charkowie, Lwowie, Kijowie oraz Doniecku dokonano szeregu prac modernizacyjnych, dostosowujących je na przybycie kibiców z różnych części Europy. Z polskich lotnisk, które posiadają bogatą ofertę połączeń z Ukrainą warto wymienić warszawskie i katowickie.

Z Warszawy do Kijowa będzie można polecieć z Polskimi Liniami Lotniczymi. Samoloty na tej trasie będą kursowały następująco: 29 czerwca 2012 roku LO1751 start godz. 10.30, 30 czerwca 2012 roku LO1751 start godz. 10.10, 1 lipca 2012 roku LO1751 start o 7:25 oraz 2 lipca 2012 roku LO1751 start godz. 7.25.

Natomiast na trasie Warszawa-Lwów funkcjonowały będą następujące połączenia: 9 czerwca 2012 roku LO1765 start godz. 11.55 oraz 10 czerwca 2012 roku LO1765 start godz. 11.55

Pociągiem na Ukrainę

Wybierając tę formy transportu należy liczyć się z koniecznością przesiadek i to nawet kilkukrotnych. Polskie Koleje Państwowe oferują szereg połączeń zarówno z Dworca Centralnego w Warszawie, dworców w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu czy też w mniejszych miejscowości.

Osoby zainteresowane podróżą drogą kolejową wszelkie informacje odnośnie połączeń znajdą na stronie www.pkp.pl. Również na miejscu kolej może okazać się najtańszym rozwiązaniem w przemieszczaniu się pomiędzy kolejnymi miejscowościami.

 

W dniach 9, 13 i 17 czerwca PKP Inter City mają uruchomić dodatkowe pociągi na trasie Przemyśl - Lwów oraz 3 pociągi relacji Lwów- Przemyśl w dniach 10, 14 i 18 czerwca.

A może samochód

Decydując się na podróż samochodem należy pamiętać, że najbardziej zatłoczonym przejściem granicznym będzie w tym okresie Medyka. Planując trasę przejazdu warto pomyśleć o innych przejściach, np. w Hrebennem, Dorohusku lub przejściu kolejowym w Chyrowie.

Wjeżdżając samochodem na teren Ukrainy nie trzeba posiadać międzynarodowego prawa jazdy ani wizy turystycznej, na przejściu granicznym wystarczy pokazać paszport z minimalnym 6 miesięcznym okresem ważności.

O ile stan dróg oraz połączenia pomiędzy Lwowem i Kijowem są dość dobre, o tyle inne trasy są kiepsko oznakowane, a ich stan pozostawia wiele do życzenia. W czasie EURO zapewne pojawią się również problemy z dotarciem w bezpośrednie okolice stadionów, co i tak zmusi osoby przyjezdne do pozostawienia swoich pojazdów znacznie oddalonych od miejsca docelowego.

Dla mieszkańców regionu południowo-wschodniej Polski przejazd PKS-em na teren Ukrainy będzie rozwiązaniem tanim, choć mało wygodnym. Sporo połączeń autobusowych w rejony Lwowa odchodzi z największego ośrodka autokarowych wyjazdów na teren Ukrainy - Przemyśla.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28108 )
Array ( [docId] => 28108 )