Jak dotrzeć na mecz

Kategoria: Euro 2012
Autor: Stwora Sylwia
Data: 22-05-2012 r.

Na czas EURO 2012 kibice udający się na stadion, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Wprawdzie organizatorzy meczów z Warszawy, Gdańska, Poznania i Wrocławia zapowiadają, że z dotarciem na obiekt za pomocą komunikacji miejskiej nie będzie problemu, jednak niektórzy kibice będą woleli użyć własnego środka transportu. Która opcja może okazać się najlepsza?

Komunikacja miejska

W każdym z miast, w których będą rozgrywane mecze EURO 2012, zostaną uruchomione specjalne linie autobusowe oraz tramwajowe. Dodatkowo zwiększy się częstotliwość kursowania pojazdów na regularnych liniach.

W każdym z czterech polskich miast-organizatorów środkami komunikacji miejskiej dojedziemy pod sam stadion lub w jego bliskie okolice.

Dla osób, które przyjadą na mecz z innego miasta lub na co dzień nie poruszają się trasą prowadzącą na stadion, pomocna może okazać się strona www.jakdojade.pl. Po wpisaniu w wyszukiwarkę miejsca, z którego użytkownik będzie dojeżdżał oraz punku docelowego - stadionu, serwis wskaże te linie autobusowe oraz tramwajowe, za pomocą których najłatwiej i w jak najkrótszym czasie dotrzeć do celu.

Transport własny

Osoby udające się na stadion samochodem muszą liczyć się z możliwością wystąpienia trudności ze znalezieniem miejsca parkingowego w najbliższej okolicy stadionu. Wprawdzie przy każdym obiekcie oprócz regularnego parkingu będą wydzielone strefy parkingowe, ale trzeba się liczyć z tym, że ich lokalizacja znajdzie się w znacznej odległości od miejsca docelowego. To może wiązać się z koniecznością przebycia ostatniego odcinka drogi piechotą, a nawet skorzystania z komunikacji miejskiej.

Kierowcy muszą liczyć się również ze zmianami w organizacji ruchu wokół stadionów, zwłaszcza z wyłączeniem z ruchu ulic prowadzących bezpośrednio na dany obiekt.

Ułatwieniem w poruszaniu się po konkretnym mieście będzie specjalne oznakowanie dróg dojazdowych do stadionu oraz specjalnie wytyczonych stref parkowania.

 

Choć wybór komunikacji miejskiej wydaje się lepszą decyzją w kwestii dotarcia na stadion, należy pamiętać, że ani ten wybór, ani decyzja o udaniu się na mecz prywatnym samochodem nie gwarantuje komfortowej podróży, i każda z tych opcji może wiązać się z pewnymi utrudnieniami.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28123 )
Array ( [docId] => 28123 )