Jak powinien zachowywać się prawdziwy kibic piłkarski

Kategoria: Euro 2012
Autor: Stwora Sylwia
Data: 22-05-2012 r.

Piłka nożna nosi w Polsce miano sportu narodowego. Czy to mecze biało-czerwonych, czy też rozgrywki polskiej ligi - piłkarze zawsze mogą liczyć na doping fanów. Jak jednak powinien zachowywać się i wyglądać prawdziwy kibic, by drużyna czuła, że ma dodatkowego zawodnika?

Prawdziwy kibic przed wszystkim prezentuje aktywną postawę zarówno podczas spotkań, jak i poza boiskiem. Dopinguje klaszcząc, śpiewając piosenki lub pokrzykując charakterystyczne dla swojej ekipy zawołania.

Najczęściej jest on członkiem fanklubu, chętnie włączającym się w organizację opraw meczów. Taka osoba wierzy w drużynę, której kibicuje i potrafi ją wspierać w chwilach triumfu, jak i porażki.

Prawdziwy kibic gotowy jest na częste podróże, aby dopingować swoją drużynę na terenie przeciwnika.

Prawdziwy kibic stawia na pierwszym miejscu dobro drużyny. Jego zachowanie ma dawać zawodnikom poczucie wsparcia, być wolne od brutalności, chamstwa i łamania prawa.

Fan potrafi również okazać szacunek wobec drużyny przeciwnej, nagradzając jej zwycięstwo - choćby oklaskami.

Wzorcowe kibicowanie to również doping bez „wspomagania się” alkoholem oraz nieużywanie przedmiotów mogących zagrażać bezpieczeństwu innych kibiców.

Żaden kibic nie wychodzi na mecz bez odpowiedniego ekwipunku. Może to być element ubioru - czapka, szalik w barwach i z herbem drużyny, zwykły t-shirt w odpowiednim kolorze, jak i kompletny strój będący repliką ubioru zawodników danej drużyny. Uzupełnieniem wyposażenia mogą być transparenty, flagi, a także odpowiednio pomalowana twarz lub włosy.

Wzorowy kibic, mimo wielu emocji, jakie przeżywa podczas spotkania, potrafi zapanować nad tymi negatywnymi, aby w ferworze dopingowania swoich ulubieńców nie przesadzić i nie popełnić głupstwa.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28126 )
Array ( [docId] => 28126 )