Jak ustrzec się przed złodziejami

Kategoria: Euro 2012
Autor: Stwora Sylwia
Data: 18-05-2012 r.

Tłumy kibiców rozemocjonowanych zbliżającym się lub trwającym widowiskiem są bardzo łakomym kąskiem dla kieszonkowców. Jest jednak kilka podstawowych zasad, które pomogą nam ustrzec się przed kradzieżą.

Zbędne rzeczy zostaw w domu

O swoje bezpieczeństwo powinniśmy zadbać jeszcze przed wejściem na stadion. Nie ma potrzeby zabierania na mecz wszystkich swoich dokumentów. Jeśli jedziesz na rozgrywki komunikacją miejską, nie będziesz potrzebował prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego samochodu.

Nie należy także brać ze sobą dużej ilości gotówki. Weź tylko niezbędną sumę pieniędzy.

Możesz zrezygnować z ubierania cennej biżuterii - dotyczy to szczególnie kobiet. Złota bransoletka lub kolczyki są wielką pokusą dla złodzieja.

Zabezpiecz swoje rzeczy

Należy unikać noszenia wartościowych przedmiotów w łatwo dostępnych miejscach, np. w tylnej kieszeni spodni. Wszystkie niezbędne rzeczy włóż do kieszeni wewnętrznych albo do wewnętrznych, zapinanych przegród plecaka lub torby.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa najcenniejszych przedmiotów, warto wyposażyć się w saszetkę zakładaną na szyję. Takie etui pomieści dokumenty, klucze oraz telefon, a schowane pod ubraniem nie będzie kusiło potencjalnego złodzieja.

Alternatywą jest noszenie tzw. „nerki”, czyli niewielkiej torebki umieszczonej na pasku spodni. Należy jednak założyć ją tak, żeby była ukryta pod częścią garderoby i nie rzucała się w oczy.

Na stadionie

Podczas rozgrywek należy mieć swoją torbę lub plecak zawsze w zasięgu wzroku i bezwzględnie zamknięty. Ważne jest też, żeby nikt nie widział zawartości naszego portfela. Bezpieczeństwo jest ważne, jednak nie trzeba cały czas nerwowo zerkać do kieszeni i upewniać się czy niczego nam nie ukradziono.

 

Zbyt częste łapanie się za kieszeń lub w miejscu zawieszenia saszetki może wzbudzić uwagę złodzieja i utwierdzić go w przekonaniu, że właśnie tam trzymamy cenne rzeczy.

Ważna jest także obserwacja. Dziwne i podejrzane zachowania można zgłosić znajdującym się na stadionie odpowiednim służbom.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28116 )
Array ( [docId] => 28116 )