Jakie atrakcje czekają na turystę w Doniecku

Kategoria: Euro 2012
Autor: Stwora Sylwia
Data: 23-04-2012 r.

Mimo ogromnej ilości kopalń, hut oraz zakładów przemysłu ciężkiego, Donieck to jedno z najczystszych miast przemysłowych na świecie. Wybierając się tutaj w czasie EURO 2012, warto poświęcić czas na zapoznanie się z kilkoma miejscowymi atrakcjami.

Obowiązkowe sportowe akcenty

Dla większości osób znających się choć trochę na sporcie na hasło Donieck pojawia się skojarzenie z klubem piłkarskim Szachtar Donieck.

Również centralny plac w tym mieście, Plac Lenina, podczas wyjazdowych meczów tej drużyny staje się miejscem spotkań kibiców, którzy na specjalnych telebimach oglądają zmagania swoich piłkarzy. Plac Lenina przylega do jednej z najdłuższych ulic w mieście, dziesięciokilometrowej ulicy Artema.

Kolejnym sportowym akcentem w mieście jest pomnik Siergieja Bubki, rekordzisty świata w skoku o tyczce, znajdujący się przy Stadionie Olimpijskim.

Zielony zakątek

Najpopularniejszym miejscem spotkań oraz wypoczynku w Doniecku jest Bulwar Puszkina obfitujący w liczne restauracje, kawiarnie i inne punkty usługowe. Przy mieszczącym się tutaj popiersiu Puszkina często odbywają się koncerty.

 

Kopalnia soli i zakład winiarski

Podczas pobytu w Doniecku warto wybrać się na wycieczkę do miejscowości Soledar. Znajdziemy tutaj kopalnię soli oraz sanatorium i cerkiew. Dla osób lubiących wino, ciekawym sposobem spędzenia czasu w zagłębiu donieckim będzie podróż do zakładu produkcji wina musującego w Artemiwsku. Dowiemy się tam m.in. jak w tradycyjny sposób uzyskać wino bez wykorzystania środków przyspieszających fermentację.

Zainteresowani wyścigami konnymi powinni zawitać w wielofunkcyjnym kompleksie jazdy konnej Equicenter, a fani motoryzacji interesująco spędzą czas w Muzeum Historii i Rozwoju Kolei.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28105 )
Array ( [docId] => 28105 )