Gdzie i jak dziecko powinno zacząć treningi piłkarskie

Autor: Stwora Sylwia
Data: 09-05-2012 r.

Jeśli dziecko chciałoby rozpocząć regularne treningi piłki nożnej, rodzic powinien rozejrzeć się za klubem piłkarskim, który prowadzi grupy młodzieżowe. Warto również przyjrzeć się ofertom znanych marek, które poprzez organizację turniejów piłkarskich, coraz częściej angażują się w organizację programów szkoleniowych dla najmłodszych.

Lokalny klub

Pierwszą z opcji rozpoczęcia treningów piłkarskich jest lokalna drużyna piłkarska, która prowadzi sekcje trampkarskie lub juniorskie. Należy zorientować się w jakich rozgrywkach klub uczestniczy, czy posiada odpowiednie zaplecze treningowe, czy organizuje obozy. Kiedy stwierdzimy, że oferta danego klubu jest dobra, należy dowiedzieć się, kiedy klub prowadzi nabór do zespołu i we wskazanym terminie pojawić się z dzieckiem na zajęciach.

Szkoły piłkarskie

Jeśli dziecko poważnie myśli o związaniu swojej przyszłości z piłka nożną, warto by wraz z rodzicami zastanowiło się nad wyborem SMS-u, czyli Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Są to specjalne placówki, w których profesjonalne treningi łączy się z nauczaniem na każdym poziomie edukacji (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne).

W przeważającej liczbie są to szkoły z internatem. Do najlepszych placówek w Polsce zalicza SMS Łódź, SMS Podbeskidzie Bielsko-Biała, MSP Szamotuły (szkolący głownie bramkarzy) oraz SMS Kraków.

Rekrutacja do tych placówek składa się zwykle z testów piłkarskich oraz psychologicznych. Szkoły te wychowały niejednego reprezentanta Polski, choćby braci Brożków czy Jakuba Błaszczykowskiego.

 

Specjalne programy

Coraz częściej znane marki organizują specjalne turnieje piłki nożnej oparte na programach szkoleniowych najlepszych światowych drużyn m.in. FC Barcelony czy też Ajaksu Amsterdam.

„Z podwórka na stadion” firmy Tymbark, Szkółki Nivea, Coca Cola Cup oraz Nike Football Poland to rozgrywki pozwalające młodym adeptom piłki nożnej rozwijać swoje umiejętności, a nie raz są przepustką do gry w profesjonalnym zespole.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28132 )
Array ( [docId] => 28132 )