Dieta pudełkowa - dlaczego liczba kalorii jest tak ważna?

Kategoria: Kuchnia
Data: 07-04-2021 r.

Liczenie kalorii przybrało formę podstawowej czynności, na jaką decydują się osoby chcące zadbać o swoje ciało, będąc na diecie. Tabele przedstawiające kaloryczność znajdziemy w książkach kucharskich, aplikacjach mobilnych czy w restauracjach. Dlaczego liczba kalorii jest tak ważna?

Dieta pudełkowa – jak zacząć?

Zacznijmy na samym początku od tego, że kaloryczność poszczególnych substancji odżywczych została sprawdzona w warunkach laboratoryjnych. Dzięki temu mamy dokładne informacje ile energii możemy uzyskać z tłuszczów, ile z białek, a ile z węglowodanów. Pamiętajmy jednak, że w praktyce nie jemy poszczególnych składników, a potrawy, które się z nich składają, zawierając ich różną ilość oraz formę.

 

Możemy rozróżnić dwa podstawowe typy diet: Niskokaloryczną oraz Wysokokaloryczną. Ta pierwsza pozwala na szybkie zrzucenie dodatkowych kilogramów. Posiłki, jakie będą przygotowywane, nie będą dostarczać więcej niż 1500 kcal. Dużą zaletą owej diety jest możliwość wykorzystania niemalże wszystkich produktów spożywczych. Dieta wysokokaloryczna opiera swoje założenie na spożywaniu większej ilości węglowodanów. Jej kaloryczność posiłków powinna wynosić nawet ponad 3000kcal!

Co warto wiedzieć o cateringu dietetycznym?

Korzystanie z usług cateringu dietetycznego zabezpiecza nas przed sytuacją, gdzie nasze posiłki nie będą zawierać odpowiedniej ilości kalorii potrzebnych dla naszego organizmu, a co za tym idzie szybko pojawi się problem ,,podjadania”. Odpowiednia liczba kalorii w diecie, da nam także większą kontrolę nad tym co jemy. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że zjedliśmy kilka orzeszków czy wypiliśmy herbatę z cukrem. Posiadając ustalony wcześniej od górnie plan z firmą dietetyczną (która jeszcze na dodatek dostarczy go pod same drzwi domu) unikniemy pomysłów wstąpienia do naszych ulubionych restauracji, co mogłoby wiązać się z przekroczeniem danej liczby kalorii i dalej będziemy kontynuować nasz wspaniały plan. Bardzo ważna jest średnia z ostatnich 7-10 dni. Odstępstwa o 200-300 kcal potrafią zrobić różnicę, zwłaszcza kiedy jesteś np. na diecie 1500kcal.

Posiadając odpowiednio dobraną dietę, nasz organizm będzie zaopatrzony w makroskładniki, które pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie. Często kobiety mają problem z zaburzeniami hormonalnymi czy też wypadaniem np. włosów. Kiedy nasza masa ciała jest na odpowiednim poziomie, a ilość dostarczanych tłuszczy w diecie np. od https://bedietcatering.pl/ jest odpowiednia, nie powinniśmy mieć z tym najmniejszego problemu. Zakończone odchudzanie niesie często za sobą ryzyko efektu jojo, który najłatwiej zdefiniować jako niekontrolowany przyrost masy ciała. Nieustanna odpowiednia ilość kalorii w diecie stanowi skuteczny sposób na jego ograniczenie.

Z pewnością przestrzeganie jadłospisu jest także nauką dyscypliny. Owa nauka przyda ci się nie tylko w kuchni, ale także w innych sferach życia. Na samym początku warto monitorować to co jemy i budować zdrowe nawyki. Każdy z nas jest inny, a jego organizm potrzebuje zupełnie innej liczby kalorii. Warto monitorować swoje zmiany w ciele, które wskażą nam czy podążamy w odpowiednią stronę. Korzystanie z cateringu dietetycznego na pewno nam to ułatwi!

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Jak jeść zdrowo na co dzień

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 41262 )
Array ( [docId] => 41262 )