Los Gigantes na Teneryfie

Autor: Giruć Katarzyna
Data: 02-07-2012 r.

Teneryfa to najludniejsza hiszpańska wyspa leżąca na Oceanie Atlantyckim. Jest też największą i najludniejszą wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Warto wybrać się tam dla pięknej roślinności, wulkanicznych księżycowych krajobrazów z wulkanem Teide na czele oraz dla niewątpliwej atrakcji jaką jest Los Gigantes.

Teneryfa geograficznie położona jest w północnej Afryce (u północno-zachodnich wybrzeży Afryki) ale jest integralną częścią Hiszpanii i Unii Europejskiej.

Jednym z obowiązkowych punktów programu dla odwiedzających Teneryfę jest niewielkie miasteczko Los Gigantes. Miejscowość położona jest w zachodniej części wyspy, w gminie Santiago del Teide.

Atrakcją miejscowości Los Gigantes są strome ogromne - sięgające 800 metrów klify - Acantilados de los Gigantes. Klify skalistego masywu C, spadające pionowo do oceanu, robią wielkie wrażenie na turystach. Aby podziwiać ich piękno w całej okazałości najlepiej jest oglądać je z turystycznej łodzi. Inną atrakcją miejscowości jest port jachtowy.

W miejscach widokowych w Los Gigantes ustawiane są butelki szampana z kieliszkami, które służą jako rekwizyty wykorzystywane do wykonania romantycznej fotografii. U podnóży Los Gigantes chętnie fotografują się nowożeńcy.

Giruć Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28887 )
Array ( [docId] => 28887 )