Najlepsze aquaparki i parki rozrywki we Włoszech

Autor: Kłossowska Anna
Data: 20-08-2012 r.

Poza licznymi zabytkami ze wszystkich epok i piękną naturą, Italia kusi też atrakcjami ludycznymi. Parki rozrywki znajdują się w każdym regionie, a bogactwo oferowanych atrakcji może spowodować zawrót głowy.

Park Gardaland

Najpopularniejszy park to Gardaland w miejscowości Castenuovo del Garda nad malowniczym jeziorem Garda w regionie Wenecja Euganejska (wł. Veneto). Jakkolwiek powstał przed 37 laty, nadal utrzymuje się na czele rozmaitych rankingów. W ubiegłym roku zajął 3. miejsce w klasyfikacji europejskich parków rozrywki pod względem liczby gości. Kilka lat wcześniej Forbes ulokował go na 5. miejscu w świecie pod względem obrotów.

Zarządzany przez brytyjską firmę Merlin Entertainmennts, co roku rozszerza swoją ofertę, podążając za nowinkami – w tym roku można spotkać się z bohaterami „Epoki lodowcowej 4” w wymiarze 4D.

Szczególnej adrenaliny dostarczają kolejki górskie, w tym uruchomiony w ubiegłym roku Raptor 2011 oferujący podróż kolejką górką z oszałamiającą prędkością w górę i w dół.

Park podzielony jest na trzy strefy: adrenalinową, z wyżej wspomnianymi kolejkami, fantasy i przygodową. Świat adventure proponuje spotkanie z faraonem, korsarzami i ich zrabowanymi skarbami, rejs łodzią poprzez rzekę w dżungli, gdzie zza lian wynurzają się tajemnicze budowle i groźne zwierzęta. W świecie fantasy możliwe stanie się wirowanie w latających filiżankach, eskapada po „szalonej” farmie na mini- traktorze, przejażdżki na kucykach. A w sekcji adrenaliny można polecieć samolotem ponaddźwiękowym Blue Tornado czy łodzią Colorado Boat po grzbiecie fali wodospadu.

 

Park Mirabilandia

Mirabilandia to z kolei największy park rozrywki w Italii, umiejscowiony w Savio pod Ravenną w regionie Emilia Romania. Na 30 hektarach gruntu znajduje się osiem zazębiających się (niektóre atrakcje należą do kilku stref naraz) stref tematycznych:

  • dla dzieci (kolejki, karoce, bajkowe miasteczka),
  • dla wszystkich (karuzele, loty balonem, spływ Niagarą),
  • extreme (rollercoaster Katun, którym pędzi się głową w dół 110 km na godzinę trasą robiącą pętle po 360 stopni),
  • Mirabeach (plaża),
  • Reset Anno Zero (podróż do przyszłości - spotkanie z nielicznymi ocalałymi z kataklizmu, jaki ma dotknąć nowojorski Manhattan w 2077 roku),
  • iSpeed (kolejna kolejka górska pokonywana samochodem wyścigowym),
  • Phobia (spotkanie z ludzkimi fobiami rodem z Hitchcocka)
  • Divertical (np. najwyższy rollercoaster wodny na świecie).

W parku organizowane są też liczne show, imprezy i wspólne zabawy.
Uwaga – od tego sezonu dzieci do 10 lat wchodzą gratis!

Inne, godne polecenia, parki rozrywki we Włoszech

Concorezzo Aquaworld (Concorezzo, 10 minut od Mediolanu, region Lombardia) – otwarty latem 2011 roku największy we Włoszech park wodny.

Gulliverlandia (Lignano Sabbiadoro prow, Udine, region Friuli Wenecja Julijska) – tematyczny park rozrywki podzielony na strefy Oceanarium, Prehistoryczną, Egipcjan i Rzymian oraz Średniowieczną.

Il Cavallino Matto czyli Szalony Konik (Marina di Castagneto Carducci, prowincja Livorno, region Toskania) – tematyczny park zabaw.

Miragica – Terra dei Giganti (prowincja Bari, region Apulia) – park rozrywki dla rodzin z dziećmi.

Blufan (prowincja Cagliari) – największy na Sardynii park wodny.


Zobacz także:

Kłossowska Anna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28900 )
Array ( [docId] => 28900 )