Jak odżywiać się karmiąc piersią

Kategoria: Ciąża i poród
Autor: Pietrzyca Olga
Data: 23-06-2012 r.

Niektóre, szczególnie starsze osoby będą radziły nam, aby podczas karmienia piersią jeść za dwoje. Niestety, dziś wiemy już na pewno, że takie postępowanie może spowodować przybranie na wadze dodatkowych, zbędnych kilogramów.

Prawdą jest, że podczas laktacji zwiększa się zapotrzebowanie energetyczne. Jednak nie powinnaś jeść więcej niż jeden dodatkowy posiłek w ciągu dnia. W diecie matki karmiącej nie powinno zabraknąć świeżych warzyw, owoców, nabiału i chudego mięsa. Ważne jest dostarczanie dużej ilości płynów. Jednak nic na siłę, jeżeli nie masz ochoty pić kolejnej szklanki wody, nie zmuszaj się.

Matka karmiąca powinna próbować wszystkiego a w momencie wystąpienia niepożądanych objawów zastosować dietę eliminacyjną. Dziecko od początku powinno próbować rozmaitych smaków. Jeżeli jego mama będzie na ścisłej diecie, nie będzie miało takiej okazji. W starszym wieku trudniej będzie przekonać go do spróbowania nowości.

 

Produkty, które najczęściej uczulają to te zawierające białko mleka krowiego. Częstym powodem uczuleń są także owoce cytrusowe, kakao i orzechy. Te produkty do diety wprowadzaj ostrożnie.

Pietrzyca Olga

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28977 )
Array ( [docId] => 28977 )