Jak być atrakcyjną kobietą w ciąży

Kategoria: Ciąża i poród
Autor: Balcewicz Justyna
Data: 14-09-2012 r.

Ciąża to piękny czas, ale dla wielu kobiet również niezwykle trudny. Nasze ciało nagle zaczyna się zmieniać, pojawia się więcej krągłości, ale też więcej tkanki tłuszczowej, co niekoniecznie już tak bardzo nas cieszy. W ferworze przygotowań na narodziny dziecka często zapominamy o sobie. Czujemy się nieatrakcyjne i grube, ale godzimy się z tym. A przecież wcale nie musi tak być.

Atrakcyjność zależy w dużej mierze od naszego samopoczucia i tego, jak siebie postrzegamy. Czasem wystarczy poświęcić sobie odrobinę więcej uwagi, aby poczuć się piękniejszą i pewniejszą siebie. Jeżeli masz wrażenie, że brzuszek i dodatkowe kilogramy negatywnie wpłynęły na poczucie Twojej wartości, zacznij działać już teraz, zanim kompleksy na stałe wkradną się do Twojej psychiki.

Przede wszystkim nie zapominaj o tym, że bycie mamą nie oznacza, że przestałaś być kobietą. Zadbaj o siebie! Wybierz się do fryzjera i zafunduj sobie cięcie, na które wcześniej się nie odważyłaś. Idź do sklepu dla ciężarnych i kup sobie fajny ciuch. Nie za duży, tylko dostosowany do Twojej figury i ładnie podkreślający jej nowe atuty. Możesz porozmawiać ze sprzedawczynią, która na pewno Ci doradzi i dobierze odpowiedni rozmiar. Potem idź do drogerii i zafunduj sobie wymarzony kosmetyk, albo aromatyczny olejek do kąpieli.

Z pewnością teraz wiele osób mówi Ci, jak cudownie wyglądasz. Uwierz w to i naucz się przyjmować komplementy. Nawet te wypowiedziane automatycznie mogą mieć zbawienny wpływ na Twoją psychikę, jeżeli weźmiesz je do siebie. Pamiętaj, że piękno jest subiektywne i Twojemu partnerowi naprawdę może podobać się Twój zaokrąglony brzuszek i pełniejsze uda nawet jeżeli Ty ich nie lubisz.

Poczucie akceptacji samej siebie to bardzo ważna sprawa. Dlatego, jeżeli masz z tym problem powinnaś jak najszybciej spróbować go rozwiązać. Porozmawiaj ze swoim partnerem – może coś w jego zachowaniu sprawia, że nie czujesz się tak atrakcyjna jak kiedyś. W ostateczności skontaktuj się z psychologiem. Pamiętaj, że Twoje samopoczucie wpływa również na samopoczucie Twojego dziecka, a przecież ono zasługuje na szczęśliwą mamę.

Balcewicz Justyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28992 )
Array ( [docId] => 28992 )